Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Okocimski przegrał z Popradem, jeszcze trzy sparingi2012-02-28 21:17:00

Okocimski Brzesko przegrał z Popradem Muszyna 0:1 w sparingowym meczu. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w 89. minucie, kiedy to Rafał Drobny z najbliższej odległości pokonał Dawida Mieczkowskiego po stałym fragmencie gry.

Okocimski Brzesko – Poprad Muszyna 0-1 (0-0)
0-1 Rafał Drobny 89
Okocimski: Kozioł (46 Mieczkowski), Szymonik (46 Wieczorek), Jacek, Urbański (46 Cegliński), Wawryka (46 Pawłowicz), Pyciak, Dynarek (46 Baliga), Wojcieszyński (46 Darmochwał), Litwiniuk (46 Krzak), Trznadel (46 Oświęcimka), Smółka (46 Ogar).

W pierwszej połowie, jak i przez znaczną większość rywalizacji, „Piwosze” prowadzili grę i stwarzali sobie kilka dogodnych sytuacji. Brakowało jednak skuteczności, albo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz muszynian. Próbowali m.in Wojciech Wojcieszyński, Paweł Smółka oraz Damian Szymonik, u którego śladów po urazie już nie widać. W przerwie trener Krzysztof Łętocha wymienił prawie całą jedenastkę i po raz kolejny w tym okresie przygotowawczym testował grę z Michałem Oświęcimką na pozycji napastnika. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, ale wynik także, mimo okazji Tomasz Ogara, Jarosława Krzaka oraz Oświęcimki. Gdy wydawało się, że sparing zakończy się bezbramkowym remisem, Poprad w samej końcówce wykonywał rzut wolny. Piłka przeleciała nad głowami defensorów z Brzeska, trafiła pod nogi Rafała Drobnego, a ten z najbliższej odległości umieścił ją w siatce, zapewniając Popradowi zwycięstwo.

Przed Okocimskim jeszcze trzy sparingi, które mają być rozegrane na trawiastych boiskach: – W Brzesku zagramy z pierwszoligowym Kolejarzem Stróże, później naszym rywalem będzie Limanovia, a na zakończenie, kiedy ruszy liga, my mamy pauzę, dlatego zmierzymy się z Dunajcem Zakliczyn, tak jakbyśmy grali tę kolejkę - mówi trener Okocimskiego Krzysztof Łętocha.