Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga

Stomil Olsztyn - Okocimski Brzesko 0-4 (0-3)

0-2 Piotr Koman 40
0-3 Dawid Kucharski 43
0-4 Iwan Litwiniuk  79

Żółte kartki: Bucholc, Lech, Kun – Koman. Czerwona kartka: Lech (71, druga żółta)
STOMIL: Skiba – Bucholc, Baranowski, Remisz, Hempel – Głowacki, Glanowski (46 Łukasik), Strzelec (46 Kub), Lech, Kaczmarek – Piceluk (62 Kaźmierowski).
OKOCIMSKI: Mieczkowski – Wawryka, Kucharski, Jacek, Niechciał – Darmochwał, Koman, Wojcieszyński (77 Chyła), Flis (68 Litwiniuk) – Ogar (84 Termanowski), Smółka

Okocimski Brzesko rozbił Stomil Olsztyn 4-0 w 31. kolejce I ligi. „Piwosze” wciąż są w walce o utrzymanie. W środę na własnym terenie podejmować będą Dolcan Ząbki.

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków Okocimskiego, ale brakowało wykończenia. Do głosu starali się dojść olsztynianie. Ich niemrawe ataki kończyły się na parze stoperów Dawid Kucharski – Radosław Jacek. Szczególnie podobać mogła się gra tego drugiego, dla którego jest był to pierwszy występ w rundzie jesiennej! To właśnie 27-latek był blisko pokonania Piotra Skiby, ale jego uderzenie z rzutu wolnego na corner sparował golkiper „Stomilowców”. Piłkę po uderzeniu Pawła Smółki z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy. Przewaga Okocimskiego została udokumentowana w 31 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Wojcieszyńskiego piłkę do siatki główką skierował Piotr Darmochwał. Nie minęło zbyt wiele czasu, a na tablicy widniał rezultat 2-0. Kolejną centrę Wojcieszyńskiego na bramkę zamienił Piotr Koman, który z radości ściągnął koszulkę za co ukarany został żółtą kartką, a to oznacza, że trener Czesław Palik nie będzie mógł skorzystać z jego usług w środowym starciu z Dolcanem. Wynik do przerwy ustalił Dawid Kucharski, popisując się celnym, plasowanym uderzeniem z rzutu wolnego. Blisko bramki numer cztery był Tomasz Ogar, ale po jego uderzeniu futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 51. minucie powinno był 4-0 dla „Piwoszy”, a Piotr Darmochwał przegrał pojedynek oko w oko z Piotrem Skibą. Chwilę później groźnie zaatakował Stomil, ale świetnie między słupkami interweniował Dawid Mieczkowski, broniąc uderzenie wprowadzony w przerwie Pawła Łukasika i Dominika Kuna. Podopieczni Czesława Palika mieli okazję, aby podwyższyć prowadzenie, ale dwukrotnie Pawła Smółkę zatrzymał bramkarz Stomilu. W 71 minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska „wyleciał” Grzegorz Lech. W 71 minucie było już 4-0, a na listę strzelców wpisał się Iwan Łytwyniuk, wykorzystując podanie Mateusza Niechciała, ustalając wynik końcowy dzisiejszej konfrontacji. W samej końcówce na listę strzelców mógł zapisać się Maciej Termanowski, ale młody zawodnik OKS-u pomylił się o centymetry, a potem trafił tylko w słupek.