Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga
Cenna wygrana Okocimskiego

GKS Tychy - Okocimski KS Brzesko 0-1 (0-0)

0-1 Wojciech Wojcieszyński 58 (karny)

Sędziował Artur Ciecierski (Warszawa). Żółte kaartki: Imiela (2), Babiarz, Rocki - Litwiniuk, Flis, Chyła. Czerwone kartki: Imiela (42, dwie żółte) - Smółka (61). Widzów w Jaworznie - 250.

GKS TYCHY: Misztal – Mańka, Kopczyk, Balul, Chomiuk, Szczęsny (46 Wawoczny) – Babiarz (70 Bukowiec), Imiela, Rocki (80 Małkowski), Bąk – Folc.

OKOCIMSKI: Kozioł – Niechciał, Byrtek, Kucharski, Wawryka – Litwiniuk (77 Darmochwał), Koman, Wojcieszyński, Kowalski (85 Chyła) – Flis (71 Ogar), Smółka.

Okocimski KS Brzesko odniósł bardzo cenne zwycięstwo, pokonując w Jaworznie GKS Tychy 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z karnego Wojciech Wojcieszyński. „Piwosze” wciąż są w grze o utrzymanie w I lidze.

Zawodnicy Okocimskiego od początku odważnie zaatakowali tyszan. Centymetrów brakowało, aby w 3. minucie piłka po strzale Wojciecha Wojcieszyńskiego wpadła do bramki. Po każdym stałym fragmencie gry gospodarze mieli bardzo dużo pracy, a „Piwosze” raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich. M.in niecelnie główkował Damian Byrtek, bardzo dobre uderzenie z dystansu oddał Mateusz Niechciał, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Obok dalszego słupka futbolówkę posłał z kolei Paweł Smółka. Podopieczni Czesława Palika kontrolowali mecz, a w 42. minucie uzyskali przewagę liczebną, gdyż za drugą żółtą kartkę z boiska „wyleciał” Adam Imiela.

W drugiej odsłonie Okocimski wykorzystał fakt gry w przewadze. W 58. minucie w polu karnym upadł Mateusz Niechciał i sędzia bez zawahania podyktował na jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Wojciech Wojcieszyński, który na jesień także zaliczył trafienie w starciu z GKS-em Tychy. Chwilę później po wzorowej akcji, w poprzeczkę huknął Paweł Smółka. Niespełna dwie minuty później siły się wyrównały. Arbiter główny dał czerwoną kartkę napastnikowi OKS-u.

Emocje były do ostatniego gwizdka, ale tyszanie ani razu nie zagrozili Aleksandrowi Koziołowi. Przez 90 minut gospodarze oddali zaledwie 3 strzały, a Okocimski 14.