Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga
Niezawodny Kowalczyk

Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1-0 (0-0)

1-0 Maciej Kowalczyk 57

Sędziował Dawid Bukowczan (Żywiec). Żółte kartki: Giesa - Czoska, Jurga. Widzów 300.

KOLEJARZ: Zarychta, Cichy, Walęciak, Markowski, Nitkiewicz (20 Giesa), Wolański, Stefanik, Niane, Adamek (75 Bocian), Kurowski, Kowalczyk (88 Pieczara).

WARTA: Radliński, Wichtowski, Bartkowiak, Ngamayama, Kołodziejski, Gajda (87 Ziętarski), Giel, Magdziarz, Jakóbowski (75 Nowosielski), Czoska, Bartoszak (67 Jurga).

W pierwszej fazie meczu groźniej atakowali goście. Strzelała dwa razy Jakóbowski, a w 21. minucie po uderzeniu i dobitce Giela piłkę z linii bramkowej musiał wybijać Niane. W 33. minucie sam przed bramkarzem znalazł się Jakóbowski, lecz zmarnował okazję. Pod koniec I połowy wreszcie szansę miał Kolejarz. Po ładnej akcji Wolański wykładał piłkę Kowalczykowi, ale w ostatniej chwili snajpera miejscowych uprzedził Ngamayama.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze. W 57. minucie Adamek zagrał długą piłkę do Kowalczyka, ten ograł obrońcę i uderzył celnie w "długi" róg. 1-0! To 17. gol tego napastnika w tym sezonie.

Warta próbowała odrobić stratę, ale dobrze zorganizowana defensywa Kolejarza na to nie pozwoliła. W 89. minucie mogło być 1-1, ale sędzia nie zauważył, że w polu karnym Niane zagrał ręką.