Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga
Snajper Kowalczyk wiosnę zaczął bramką, Kolejarz zwycięski

Kolejarz Stróże - GKS Tychy 2-1 (1-0)

1-0 Maciej Kowalczyk 39

2-0 Krzysztof Markowski 70

2-1 Marcin Ściański 90+3

Sędziował Szymon Lizak (Poznań). Żółte kartki: Nitkiewicz, Walęciak, Kowalczyk, Pietrzak - Mańka, Żunić, Szczęsny.
Czerwone kartki Walęciak (78, druga żółta) - Bukowiec (26, faul)
KOLEJARZ: Forenc - Nitkiewicz (46 Pietrzak), Stefanik, Markowski, Cichy - Bocian, Niane, Adamek (62 Kurowski), Walęciak, Wolański - Kowalczyk (82 Gryźlak).
GKS TYCHY: Misztal - Chomiuk (59 Szczęsny), Balul, Kopczyk, Mączyński - Bąk (60 Ściański), Żunić, Babiarz (75 Czupryna), Rocki, Mączyński - Bukowiec.

Szybko GKS Tychy został w dziesiątkę, po tym jak z czerwoną kartką za faul zszedł z boiska Bukowiec (zamiast w piłkę trafił w nogę rywala). Niemrawa dotąd gra toczyła się już do przerwy pod dyktando Kolejarza. W 39 min było 1-0. Najlepszy strzelec zespołu ze Stróż Maciej Kowalczyk rozpoczął wiosenne strzelanie w swoim stylu, po indywidualnym popisie wpadł w pole karne i obok Misztala posłał piłkę do bramki.
GKS nie poddał się po przerwie, jeszcze walczył, na jego kontry Kolejarz musiał uważać. W 70 min Kolejarz podwyższył prowadzenie po trafieniu Markowskiego. Dzięki temu ze spokojem mógł przyjąć  czerwoną kartkę Walęciaka, który zszedł z boiska w 78 min. GKS przy wyrównanych już siłach stać było na honorowe trafienie Ściańskiego w doliczonym czasie.