Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > I liga
Planowe zwycięstwo Termaliki na początek wiosny

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Polonia Bytom 3-0 (0-0)

3-0  Nalepa 63, karny
Sędziował Mariusz Korzeb (Warszawa). Żółte kartki: Banaś, Michalik.
TERMALICA: Nowak - Piątek, Czerwiński, Nalepa, Pielorz - Pawlusiński (78 Piotrowski), Horvath, Pleva (75 Kaczmarczyk), Jarecki (65 Rybski), Ceglarz - Drozdowicz.
POLONIA: Mika - Odrzywolski, Jaroń, Laskowski, Nowak (78 Pietrycha) - Banaś, Szkatuła (65 Sacha), Michalik (64 Płókarz), Białkowski - Trznadel - Jarka.

Planowe zwycięstwo odniosła Termalica Bruk-Bet Nieciecza w pierwszym wiosennym występie w I lidze. Pokonała ostatnią w tabeli Polonię Bytom 3-0, ale na bramki trzeba było czekać do drugiej połowy meczu. Posypały się w ciągu paru minut.

Polonia mocno się zimą zmieniła. Trener Termaliki Kazimierz Moskal nie był pewien, na co rywali będzie stać. Zalecał więc pokorę i determinację. Faktycznie w Polonii zadebiutowało w Niecieczy aż ośmiu zawodników. W jedenastce wyszli  Damian Michalik, Paweł Odrzywolski, Robert Trznadel, Damian Jaroń, Adrian Laskowski, Bartosz Nowak i Dawid Jarka, z z ławki Mariusz Sacha.

Pierwsza połowa meczu była chyba rozpoznawaniem sił. Brakowało sytuacji podbramkowych, trochę było strzałów z dystansu. Po jednym z  nich Piotra Ceglarza w 34 min, jeszcze szansę miał  Dariusz Pawlusiński, jego strzał z 8 metrów wybronił bramkarz.

Gole dla gospodarzy posypały się po przerwie. Pierwszy rozbił dość szczelne dotąd szyki obronne Polonii Michał Nalepa.  W 53 min przytomnie asekurował sytuację, gdy z rzutu wolnego uderzał w swoim stylu Dariusz Pawlusiński. Gdy piłka odbiła się od poprzeczki, Nalepa dobił ją do siatki.
W 60 min było 2-0 - po dośrodkowaniu Dalibora Plevy głową skierował futbolówkę do siatki Ceglarz. Trzy minuty później w polu karnym faulowany został Karol Piątek, a jedenastkę na bramkę zamienił znów Nalepa.

Czekając na niedzielny mecz Termalica na chwilę obsunęła się w tabeli po sobotnich zwycięstwach Zawiszy i Cracovii, ale po 18. kolejce nadal jest wiceliderem. Do Floty, która przegrała w tej serii gier, ma 2 punkty straty. Tyle za niecieczanami  jest trzecia w tabeli Cracovia.