Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > I liga
Kolejarz pokonał Wartę, wciąż jest w czołówce

Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1-0 (1-0)

1-0 Wolański 45
Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Gajtkowski, Stefanik, Wolański - Sobieraj, Bereszyński, Marciniak, Słowik. Czerwona kartka - Wolański (90+3, 2. żółta).
KOLEJARZ: Sobański - Basta, Cichy, Markowski, Walęciak - Chrapek (85 Bocian), Niane, Stefanik, Gajtkowski (76 Rupa), Wolański - Kowalczyk (70 Gryźlak).
WARTA: Słowik - G. Bartczak, Mysiak, Sobieraj, Mójta - Foszmańczyk, Ngamayama, Marciniak, Reiss (70 Grzeszczyk), Bereszyński (66 Jakóbowski) - Piceluk (58 Klatt).

Początkowe minuty przebiegały pod dyktando Kolejarza, ale z czasem Warta też zaczęła sobie groźniej poczynać. Między 15 a 44 minutą  świetne szanse na zdobycie gola mieli Piceluk i Mójta, jednak na posterunku był Dominik Sobański.

Warta miała optyczną przewagę, ale gola zdobył Kolejarz. Z prawej strony piłkę dośrodkował Kowalczyk, trafiła do Wolańskiego (a powinien ją chyba wybić Mysiak), który znalazł się sam przed Słowikiem i wykorzystał szansę.

Obie ekipy miały szanse po przerwie, ale już nie tak klarowne. Sytuacji nie wykorzystali Kowalczyk, Gajtkowski i  Basta po stronie Kolejarza,  po drugiej Jakóbowski i Foszmańczyk.