Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > I liga
Suworow strzela, Cracovia remisuje2012-07-19 20:23:00

Cracovia, w ostatnim dniu zgrupowania w Gniewinie, zremisowała 1:1 (1:0) z Bytovią Bytów. Autorem bramki dla Pasów był Alexandru Suworow.

Pasy objęły prowadzenie w 20. minucie, kiedy to po faulu na nieźle dysponowanym Bojanie Puzigaćy z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Alexandru Suvorov. Chwilę wcześniej za przepychankę z rywalem czerwoną kartkę obejrzał Marcin Budziński i wraz z jednym z piłkarzy Bytovii musiał opuścić boisko.

Podopieczni trenera Stawowego mozolnie budowali każdy atak, wyprowadzając piłkę od obrony i wymieniając niezliczoną ilość podań, które powodowały rozciąganie formacji obronnej rywala. W pierwszej połowie Cracovia stworzyła sobie jeszcze przynajmniej dwie stuprocentowe sytuacje - dwukrotnie, najpierw Dawid Rupa, a potem Łukasz Zejdler - otrzymali znakomite podania z głębi pola i znajdując się w sytuacji sam na sam starali się przelobować bramkarza. Strzały obu zawodników nieznacznie minęły słupek bramki Bytovii, ale same akcje mogły się podobać.

W drugiej części meczu "wejście smoka" mógł zanotować Kamil Kłusek, który zmienił Dawida Rupę. Strzał Kamila trafił jednak w słupek bramki Bytowian. Świetną szansę na bramkę w drugiej połowie miał także Miloś Kosanović, którzy po rzucie rożnym wykonaanym przez Alexa Suworowa opanował piłkę na 16 metrze i przymierzył na bramkę, jednak jego strzał trafił w poprzeczkę.

W przekroju całego meczu Cracovia była zespołem o klasę lepszym, tym większa szkoda, że kilka chwil braku koncentracji pozwoliło wyrównać Bytovii. W 60 minucie meczu pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Pasów i gol - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Piotr Łapigrowski i strzałem z powietrza,  około 10 metrów pokonał debiutującego w bramce Cracovii Krzysztofa Pilarza.

Konstruowane aż do ostatniej minuty meczu akcje kombinacyjne Pasów nie przyniosły już zmiany rezultatu i zespół Cracovii zakończył obóz remisem.

Cracovia - Bytovia Bytów 1-1 (1-0)
1-0 Alexandru Suvorov 20, wolny
1-1 Piotr Łapigrowski 60
Cracovia: Pilarz - Struna, Nykiel, Kosanović, Puzigaca - Budziński, Zejdler, Dynarek, Suvorov - Weis (62. Krzywicki), Rupa (46 Kłusek).
Bytovia: Gostomski - Cierson, Wróbel, Łapigrowski, Kowalski - Kajca, Pięta, Pietroń, Ambroziak - Hirsz, Wróblewski.
Żółta kartka: Struna. Czerwone kartki: Budziński - Ambroziak