Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > I liga
W potwornym upale Cracovia z Sandecją na remis (FOTO)2012-07-07 13:47:00 AnGo

W potwornym upale rozegrany został w sobotnie południe na obiekcie przy ul. Wielickiej kontrolny mecz Cracovii z Sandecją. Padł remis 2-2. Po mecz trener Stawowy podał kadrę na zgrupowanie w Gniewinie, nie ma w niej m.in. Saidiego Ntibazonkizy i Hesdeya Suarta.

Spotkanie toczyło się pod dyktando "Pasów", które - zwłaszcza do przerwy - miały sporą przewagę. Trzy bramki padły po prostopadłych zagraniach i sytuacjach jeden na jeden. Goście wyrównali sześć minut przed końcem po niepewnej interwencji bramkarza Szymona Gąsińskiego, który dalekim wybiegiem poza pole karne ręką zagrał piłkę. Ujrzał tylko żółty kartonik, a po chwili rzut wolny z 18 metrów zamienił na gola Filip Burkhardt (piłka po rykoszecie zmyliła golkipera).

Mecz obserwował prezes Cracovii - prof. Janusz Filipiak.

Potyczka rozpoczęła się z 10-minutowym poślizgiem, bo spóźnił się sędzia asystent.

Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2-2 (1-1)

1-0 Dudzic 9

1-1 Aleksander 30

2-1 Zejdler 76

2-2 Burkhardt 84 (wolny)

Sędziował Maciej Koster. Żółte kartki: Struna, Gąsiński - Kowalski. Widzów ok. 1000.

CRACOVIA: Gąsiński - Żytko (46 Dynarek), Kosanović, Struna (46 Nykiel), Marciniak (70 Puzigaca) - Danielewicz (46 Niedziela), Steblecki (46 Zejdler), Budziński, Boljević (70 Setlak) - Rupa, Dudzic (83 Kłusek). Trener: Wojciech Stawowy.

SANDECJA: S. Kosiorowski - Ogórek, Petran, Szymura, Kowalski - Mielec, Leśniak, Mróz, P. Kosiorowski - Aleksander, Młynarczyk. Po przerwie weszli: Milos Janiković, Szczepański, Wiśniewski, Burkhardt, Słaby, Makuch, Zinyak oraz Kalisz, Danek. Trener: Jarosław Araszkiewicz.

Po sparingu trener Stawowy ogłosił listę zawodników, którzy pojadą na obóz do Gniewina na Kaszubach. Klub ogłosił, że jedzie Alexandru Suworow, który powoli dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji kostki i zdecydował, że zostaje w Cracovii.

Na zgrupowanie do Gniewina nie pojadą: Saidi Ntibazonkiza, Aleksejs Visnakovs, Hesdey Suart, Marcin Biernat, Rok Straus, Krzysztof Janus, Damian Drzewiecki oraz testowany Bartłomiej Setlak.

Bramkarze: Milos Budaković, Szymon Gąsiński, Marcin Skrzeszewski

Obrońcy: Marian Jarabica, Milos Kosanović, Adam Marciniak, Krzysztof Nykiel, Bojan Puzigaca, Andraż Struna, Mateusz Żytko

Pomocnicy: Vladimir Boljević, Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Dawid Dynarek, Kamil Kłusek, Bartomiej Niedziela,  Sebastian Steblecki, Aleksandru Suworow, Sławomir Szeliga, Bruno Żołądź, Łukasz Zejdler

Napastnicy: Bartłomiej Dudzic, Dawid Rupa, Sebastian Szałachowski.