Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > I liga
Dobry sparing Cracovii i pewna wygrana2012-06-30 20:31:00

W pierwszym meczu sparingowym przed startem nowego sezon Cracovia pokonała 3-0 Polonię Bytom. Dwie bramki zdobył Bartłomiej Dudzic, trzecią dołożył Dawid Dynarek.

Cracovia - Polonia Bytom 3-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Dudzic 14
2-0 Bartłomiej Dudzic 25
3-0 Dawid Dynarek 70
CRACOVIA: Budaković - Żytko, Kosanović, Struna, Marciniak - Budziński, Boljević, Żołądź, Danielewicz - Steblecki - Dudzic. Po przerwie: Skrzeszewski - Puzigaca, Jarabica, Nykiel , Janus - Biernat, Szeliga, Dynarek, Puzigaca, Rupa - Kaliciak, Niedziela.
POLONIA: Cabaj - Kulpaka, Tanżyna, Gamla, Alancewicz - Pokotyliuk, Cioch, Białkowski, Michalak - Płókarz, Trytko oraz Mika, Balaż, Sinclair, Walesa, Harmata, Grzybek, Szkatuła.

Piłkarze trenera Wojciecha Stawowego od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry i wyszli wysokim pressingiem. Bruno Żołądź i Marcin Budziński rządzili w środku pola: pierwszy notował sporo odbiorów, a drugi natychmiast rozpoczynał ataki Pasów. W 14. minucie Budziński świetnym podaniem uruchomił Bartłomieja Dudzica, ten minął zwodem Marcina Cabaja i umieścił piłkę w siatce. W 25 minucie Dudzic (kapitan Cracovii w pierwszej połowie) trafił po raz drugi, tym razem lobując Cabaja po podaniu Krzysztofa Danielewicza.

Polonia do przerwy nie stworzyła sobie żadnej klarownej okazji bramkowej i Milos Budaković w zasadzie się nudził w bramce. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w Cracovii Adam Marciniak, który "kasował" wszystkie akcje rywali na lewej stronie. Z nowych piłkarzy również Krzysztof Danielewicz pozostawił po sobie dobre wrażenie, asystując przy drugim golu Dudzica.

Po zmianie stron trener Stawowy wymienił całą jedenastkę, ale nadal to Pasy nadawały ton wydarzeniom boiskowym. Upał dawał się we znaki, goście ograniczali się jedynie do rozbijania ataków, choć Marcin Skrzeszewski dwa razy musiał się wykazać. W 66 minucie po stracie w środku pola Dawida Dynarka na bramkę Cracovii pognał Przemysław Trytko, minął Mariana Jarabicę i uderzył płasko w długi róg, ale Skrzeszewski wybił piłkę na rzut rożny. Po raz drugi golkiper Pasów popisał się dobrą interwencją w 77 minucie, kiedy to przeniósł nad poprzeczką próbę lobu Kamila Białkowskiego.

Wcześniej jednak - w 70 minucie - Dawid Dynarek ustalił wynik meczu na 3-0. Z lewej strony dynamiczną akcję przeprowadził testowany Barłomiej Niedziela (ostatnio Arka Gdynia) i dograł w pole karne do Dynarka, a były pomocnik Okocimskiego Brzesko na raty pokonał bramkarza bytomian. Siedem minut przed końcem okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Krzysztof Nykiel, ale jego kąśliwy strzał "fałszem" na rzut rożny sparował golkiper Polonii.