Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > I liga
Kolejarz zostaje w I lidze, wygrana by nie pomogła2012-05-27 22:04:00

Piast Gliwice i Pogoń Szczecin w ostatniej kolejce I ligi zapewniły sobie awans do ekstraklasy. Ich zwycięstwa zamknęły drogę do awansu Kolejarzowi Stróże. Nawet gdyby wygrał, a nie zremisował z Olimpią Elbląg, to i tak nie znalazłby się na premiowanych promocją miejscach.

Kolejarz Stróże - Olimpia Elbląg 2-2 (0-1)

0-1 Anton Kołosow 8

0-2 Nikołaj Borsukow 59

1-2 Krzysztof Gajtkowski 66

2-2 Dawid Szufryn 90+2

Sędziował Rafał Rokosz (Katowice). Żółte kartki: Lubenow, Nadijewskij, Budaković
KOLEJARZ: Sobański - Basta, Markowski, Szufryn, Cichy - Gryźlak (53 Nitkiewicz), Niane (34 Gajtkowski), Stefanik, Chrapek - Wolański (78 Dawid Rupa), Kowalczyk.
OLIMPIA: Budaković - Nadijewskij, Borsukow, Ichim, Banasiak (87  Lisiecki) - Lisiecki, Tiszkiewicz (46  Matwijów), Scherfchen, Lubenow, Koladko (46 Tomasz Chałas) - Kołosow.

Mecz w Stróżach nie toczył się po myśli Kolejarza. Po pierwszej połowie przegrywał ze zdegradowaną już Olimpią 0-1, a po kwadransie drugiej połowy 0-2. Odrobił jednak straty w doliczonym czasie, by uratować remis.

Olimpia prowadziła po tym jak skorzystała z błędu rywali, któtzy źle wybili piłkę Dopadł do niej Kołosov i było 0-1. Kolejarz przeważał, ale nie był w stanie przebić się przez szyki obronne zespołu z Elbląga. Na domiar złego po przerwie stracił drugiego gola. Po rzucie rożnym celnie główkował Borsukow.

Kontakt gospodarze złapali 7 minut później, gdy po stałym fragmencie do siatki trafił Gajtkowski. W doliczonym czasie zdążył wyrównać Szufryn.