Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > I liga
Stróże: Wszedł rezerwowy i strzelił Kolejarzowi w plecy

Kolejarz Stróże - Ruch Radzionków 0-1 (0-0)

0-1 Adrian Świątek 84
Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Niane, Cichy - Cieluch, Foszmańczyk, Kaciczak. Czerwona kartka - Kaciczak (89, 2. żółta).
KOLEJARZ: Zarychta - Basta, Cichy, Kominiak, Niane - Gryżlak (Rado 66), Jarosiewicz, Stefanik (Mężyk 79), Madejski - Ciećko (Socha 56), Zawiślan.
RUCH: Skorupski - Trzcionka, Rzepka, Szymura, Kaciczek - Cieluch (46 Mak), Foszmańczyk, Giel (Kowalski 90), Beliancin - Rocki, Jarka (Świątek 75).

Źle się dzieje w Stróżach. Kolejarz przegrał u siebie 0-1 z Ruchem Radzionków i nie może się wydobyć ze strefy spadkowej  w I lidze piłkarskiej. Ruch wygrał trzeci mecz z rzędu wiosną.

W pierwszej odsłonie meczu Kolejarz stworzył sobie dwie dobre okazje do zdobycia bramki. Najpierw groźnie strzelił Witold Cichy, który egzekwował stały fragment gry. Solidną interwencją popisał się Skorupski, który zdołał wybronić uderzenie.

Miejscowi najlepszą okazję stworzyli sobie w 44 minucie. Jarosiewicz zagrał do Zawiślana, a ten uderzał w długi róg - bez efektu bramkowego.

W drugiej odsłonie miejscowi znów pokusili się o zagrożenie pod twierdzą Skorupskiego. W 53 minucie sporym refleksem wykazał się golkiper Ruchu, który instynktownie zażegnał niebezpieczeństwo.

W 76 minucie Jarosiewicz oddał mocny strzał, ale futbolówka odbiła sie od słupka. Nadbiegający Socha nie zdołał sfinalizować akcji.

Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra ładną akcję zapoczątkował Paweł Giel, który zagrał do wprowadzonego chwilę wcześniej Światka. Napastnik Ruchu ulokował piłkę w siatce i zapewnił przyjezdnym komplet punktów.