Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > I liga
Nieudany start niecieczan

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Warta Poznań 0-1 (0-1)

0-1 Reiss 8 (karny)
Sędziował Erwin Paterek. Żółte kartki: Tupalski (2), Cios - Wichtowski, Kosznik (2), Wojciechowski. Czerwone kartki: Tupalski (31, dwie żółte) - Kosznik (85, dwie żółte).
NIECIECZA: Budka, Kowalski, Tupalski, Cios (52 Trafarski), Kubowicz, Pawlusiński (79 Mąka), Prokop, Baran, Szałęga, Rybski (70 Lipecki), Cichos.
WARTA: Bledzewski, Wichtowski, Bartkowiak, Otuszewski, Kosznik, Gajtkowski (68 Magdziarz), Ngamayama, Wojciechowski, Białożyt (87 Iwanicki), Reiss (90 Miklosik), Zakrzewski.

Piłkarska wiosna w I lidze nie zaczęła się dobrze dla zespołu z Niecieczy. Już w 8. minucie goście prowadzili 1-0. Tupalski sfaulował Ngamayamę i po chwili Reiss pewnie wykonał rzut karny. Poznaniacy starali się pójść za ciosem, a miejscowi trochę ułatwiali im zadanie popełniając błędy. W 17. minucie skiksował Tupalski, w efekcie futbolówkę przejął Gajtkowski, podał do Reissa, a ten do Zakrzewskiego, który jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Dopiero w 21. minucie nadarzyła się pierwsza okazja dla Termaliki, ale Pawlusiński z wolnego nie trafił w bramkę. 6 minut później główkował Kowalski, lecz golkiper Warty popisał się skuteczną interwencją.

Od 31. minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył obrońca Tupalski. W ostatnim kwadransie godny odnotowania był jedynie niecelny strzał Cichosa.

Na początku II połowy zaatakowała Warta. Najpierw, po centrze Gajtkowskiego, ładnie głową uderzył Zakrzewski, ale Budka nie dał się pokonać. Po chwili świetną szansę zmarnował Reiss.

Niecieczanie zrewanżowali się w 54. minucie strzałem Trafarskiego w boczną siatkę. Goście nie byli dłużni. Białożyt strzelił minimalnie niecelnie, tuż obok słupka.

W 57. minucie mogło być 1-1. Trafarski mocno uderzył wzdłuż bramki, ale zamykający podanie Szałęga fatalnie przestrzelił.

Dziewięć minut później mogło być z kolei 0-2. Po pięknej akcji Ngamayamy, Reiss w idealnej sytuacji trafił prosto w Budkę. Niebawem dobrą okazję mógł mieć Zakrzewski, lecz tak długo zwlekał ze strzałem, aż stracił piłkę. Później groźnie było gdy w polu karnym dryblował Białożyt, uderzył jednak niecelnie.

Na ostatnie 5 minut siły się wyrównały. Czerwoną kartkę (za dwie żółte) ujrzał Kosznik.

Na minutę przed końcem szansy na remis nie wykorzystał Lipecki, który w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. Goście tuż przed ostatnim gwizdkiem skontrowali - Iwanicki uderzył obok słupka.

Mecz toczył się w złych warunkach - murawa była w fatalnym stanie, na dodatek momentami obficie padał śnieg i wiał silny wiatr.

Na podstawie relacji live: sportowefakty.pl, termalica.brukbet.com