Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > I liga

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 2-1 (0-1)

0-1 Mysiak 10
1-1 Aleksander 71
2-1 Kukol 75

Sędziował Jarosław Chmiel z Warszawy. Żółte kartki: Niane, Bagnicki, Makuch, Cebula - Hrymowicz, Petasz. Czerwona kartka - Hrymowicz (89, druga żółta).
SANDECJA: Kozioł - Makuch, Fröhlich, Fechner, Borovicanin - Kukol, Urban, Tidiane Niane, Cebula, Eismann (53 Kowalczyk, 67 Aleksander) - Bagnicki (62 Kulpaka).
POGOŃ: Janukiewicz - Mysiak, Hrymowicz, Dymkowski, Matuszczyk (56 Kolendowicz) - Rogalski, Pietruszka (79 Lebedyński), Ława, Petasz - Moskalewicz, Prędota (87 Bojarski).

Na Kilińskiego powinno dyżurować kilku dodatkowych kardiologów bowiem horrory to zdaje się nowa specjalność Sądeckich graczy. Bogu dzięki kończą się one dla Sandecji happy endem. Nie zmienia to faktu że zapewne większość z kibiców wracała rozpalona od wrażeń, ze zdartym gardłem i w stanie przedzawałowym.

Ale po kolei. Mecz toczony w trudnych warunkach przy gorącej temperaturze mógł na pewno się podobać. Działo się dużo bowiem obie drużyny bardzo potrzebowały zwycięstwa. Sandecja przejęła inicjatywę od początku i….straciła bramkę. Niefortunną interwencją „popisał się” Marek Kozioł i było 0-1. Mecz od tego momentu wyrównał się i żadna z ekip nie uzyskała przewagi do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

Drugie 45 minut od wysokiego C zaczęli gracze Pogoni i powinni prowadzić 0-2 po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Szczęśliwie piłka odbiła się od spojenia i wyszła w pole. Akcja ta podziałała na Sandecje jak przysłowiowa płachta na byka. Akcje Sądeczan były składne i wydawało się iż bramka wisi w powietrzu. Bliski zdobycia gola był Urban lecz z 5 metrów nie trafił do siatki. W 71 minucie stadion eksplodował gdy z najbliższej odległości stan meczu wyrównał Aleksander. Kibice nie zdążyli jeszcze nacieszyć się z tej bramki a było już 2-1 po przepięknej akcji indywidualnej Kukola. Euforia jaka ogarnęła publiczność na długo zostanie w pamięci zgromadzonych kibiców. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali przebieg meczu i zainkasowali arcyważne 3 punkty.