Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 2-1 (2-1)

0-1 Piech 11

1-1 Dwaliszwili 19

2-1 Brzyski 37

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Kikut, Niedzielan (Ruch). Widzów: 5162.

POLONIA: Mariusz Pawełek - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Wojciech Szymanek, Đorđe Čotra - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Adam Pazio (75 Tomasz Hołota), Tomasz Brzyski - Władimir Dwaliszwili (86 Edgar Çani), Łukasz Teodorczyk (69 Dimitrije Injac).

RUCH: Michal Peškovič - Marcin Kikut (8 Kamil Włodyka), Maciej Sadlok, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski - Pavel Šultes, Marcin Malinowski, Mindaugas Panka (70 Filip Starzyński), Marek Zieńczuk - Arkadiusz Piech (15 Andrzej Niedzielan), Maciej Jankowski.

W rozegranym przy Konwiktorskiej meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Polonia pokonała na własnym boisku drużynę Ruchu Chorzów, a wynik spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej połowie.

Piotr Stokowiec zdecydował się dokonać kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnimi meczami. Na swoją nominalną pozycję, czyli środek pomocy, wrócił Adam Pazio. Grający dotychczas na środku obrony Dimitrije Injac zasiadł na ławce rezerwowych, a parę stoperów stanowili Wojciech Szymanek i Marcin Baszczyński, który wrócił na boisko po kontuzji. Kolejni rekonwalescenci - Tomasz Hołota i Miłosz Przybecki - rozpoczęli mecz wśród rezerwowych.

Kilka znanych kibicom Polonii twarzy pojawiło się w ekipie Ruchu. Trenerem zespołu z Chorzowa jest były szkoleniowiec "Czarnych Koszul", Jacek Zieliński, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony kibiców zasiadających na Trybunie Kamiennej. Funkcję drugiego trenera "Niebieskich" pełni natomiast Marcin Węglewski, który przy Konwiktorskiej współpracował z Czesławem Michniewiczem. Na boisku zobaczyliśmy z kolei Macieja Sadloka i Pavla Šultesa.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy fatalnie, bowiem Ruch wyszedł na prowadzenie już w 11. minucie. Po zagraniu z lewego skrzydła piłkę musnął Arkadiusz Piech, a ta po chwili wtoczyła się do bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Strzelec cieszył się ze zdobycia bramki poza boiskiem, bowiem doznał kontuzji, która uniemożliwiła mu kontynuowanie gry. Pięć minut później podopieczni Jacka Zielińskiego mieli świetną okazję do strzelenia kolejnego gola. Pavel Šultes posłał piłkę w obręb "szesnastki" do Marcina Kikuta, którego strzał w sobie tylko znany sposób obronił Pawełek.

Bramkarz Polonii nie tylko bronił, ale również... asystował. W 19. minucie po jego wykopie w akcji sam na sam z Michalem Peškoviciem znalazł się Władimir Dwaliszwili. "Lado" zachował zimną krew, wyczekał do końca i strzelił nie do obrony w lewy dolny róg bramki.

Od początku aktywny na skrzydłach był Paweł Wszołek. W 24. minucie po jego akcji mocny strzał z bliska oddał Đorđe Čotra, który minimalnie chybił. Odpowiedzią Ruchu była akcja zakończona strzałem głową Macieja Jankowskiego. Piłka poszybowała wtedy tuż obok słupka. W 37. minucie Wszołek dał o sobie znać po raz kolejny: po rajdzie lewym skrzydłem narobił zamieszania w polu karnym, a wszystko mocnym uderzeniem lewą nogą zakończył Tomasz Brzyski, który trafił do bramki. 2:1!

Po zmianie stron boiska rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie miało wyrównany przebieg, a dobrych sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 57. minucie w sytuacji sam na sam z Pawełkiem znalazł się Andrzej Niedzielan, ale uderzył obok bramki. Później po składnej akcji i dośrodkowaniu Marka Zieńczuka niecelnie główkował Šultes. W ostatnich minutach gry na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Łukasz Piątek, a bliski zaliczenia drugiej asysty był Pawełek. "Mario" wybił piłkę spod własnej bramki, a po fatalnym błędzie obrońcy Ruchu "Piona" stanął oko w oko z bramkarzem. Kapitan Polonii chyba nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji, bo fatalnie przestrzelił. Jeszcze w doliczonym czasie gry Piątek po zagraniu Wszołka otrzymał piłkę w polu karnym, ale jej nie opanował.