Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Wisła remisowo pożegnała się z Turcją (FILM)2013-02-12 17:43:00

W ostatnim sparingu rozgrywanym w trakcie zgrupowania w Turcji piłkarze Wisły bezbramkowo zremisowali z bułgarskim Lokomotiwem Płowdiw.

Pierwszą groźną okazję wiślacy stworzyli w 6. minucie, kiedy Michał Chrapek uderzył niecelnie nad bramką. Drugą dobrą okazję gracze Białej Gwiazdy mieli  dopiero w 28. minucie, kiedy Gospodinow pewnie złapał strzał Kosowskiego. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą dokładnie dośrodkował na głowę Genkowa, ten jednak uderzył tuż nad poprzeczką.

W 42. minucie to Lokomotiv mógł zdobyć bramkę. Po kontrze trzy świetne interwencje Pareiki w jednej akcji uchroniły krakowian przed stratą bramki. Bramkarz Wisły zatrzymał uderzenia Stefanowa i Abuszewa. Stał się tym samym głównym bohaterem pierwszej połowy, która nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji podbramkowych.

Wiślacy bliżej powodzenia byli po przerwie. Bardzo dobre okazje mieli Boguski i Sikorski. Ten drugi skierował nawet piłkę do siatki w 59. minucie spotkania, ale sędzia uznał, że napastnik Wisły był na spalonym.

Szczęścia próbował także Boguski, który raz po raz siał postrach pod bramką Lokomotiwu. Między innymi dwie minuty przed nieuznaną bramką Sikorskiego bliski był strzelenia gola, zabrakło kilku centymetrów. Kilka minut później znalazł się w doskonałej sytuacji w polu karnym, jednak jeden z obrońców powalił go na ziemię. Sędzia pozostał niewzruszony na protesty wiślaka, który domagał się karnego.

Dziesięć minut przed końcem bardzo dobrą akcję rozegrali ze sobą Sikorski, Boguski i Sobolewski. Gdyby podanie Boguskiego było dokładniejsze, to kapitan Wisły zapewne dobiegłby do piłki i strzelił upragnionego gola, a ostatecznie bliżej znalazł się bramkarz bułgarskiego zespołu, który zażegnał niebezpieczeństwo.

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych Wisła rozegra jeszcze jeden sparing. W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 zmierzy się w Sosnowcu z Zagłębiem.

Wisła Kraków – Lokomotiv Płowdiw 0-0
WISŁA: Pareiko (84 Bieszczad) – Jaliens (70 Jovanović), Chavez, Sobolewski, Bunoza – Wilk (63 Głowacki) – Małecki (76 Uryga), Garguła (46 Boguski), Chrapek (70 Brud),  Szewczyk (15 Kosowski) – Genkow (46 Sikorski).
Żółte karki: Chavez, Genkow, Pareiko, Brud.