Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > Ekstraklasa
Slavia Praga lepsza od Wisły w sparingu (FILM)2013-02-06 16:37:00

Od porażki rozpoczęła Wisła Kraków serię sparingów podczas zgrupowania w Belek (Turcja). W środowym spotkaniu podopieczni trenera Kulawika ulegli Slavii Praga 0-2.

Mimo że pierwsza połowa pojedynku Wisły ze Slavią była wyrównana, a okazji podbramkowych było mało, to jednak gościom udało się wykorzystać jedną z nich. W 5. minucie meczu Michał Miśkiewicz musiał wyciągać piłkę z siatki po precyzyjnym strzale Martina Hurki, który wpadł w pole karne i uderzył przy słupku. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika po stracie gola zaatakowali śmielej przeciwnika, jednak nie przyniosło to efektów w postaci wyrównania.

Po przerwie Biała Gwiazda dalej starała się przedrzeć przez obronę Slavii, ale gracze drużyny z Pragi skutecznie odpierali ataki krakowian. W 61. minucie mogli nawet podwyższyć rezultat na 2-0, ale po strzale Stepana Koresa piłka odbiła się od poprzeczki. Na 9 minut przed końcem dobrą okazję do wyrównania stworzyli wiślacy, jednak w ostatniej chwili Michał Szewczyk został zablokowany przez obrońców Slavii.

W odpowiedzi goście zdobyli drugiego gola. Tym razem Miśkiewicza pokonał David Skutka. Zawodnik ten w 85. minucie wykorzystał błąd wiślaków, wpadł w pole karne i mając przed sobą tylko golkipera Białej Gwiazdy, wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu.

Za trzy dni Białą Gwiazdę czeka kolejny mecz kontrolny, w którym zmierzy się z ukraińskim Wołyniem Łuck.

Wisła Kraków – Slavia Praga 0-2 (0-1)
0-1 Hurka 5
0-2 Skutka 85
Wisła: Miśkiewicz – Jaliens (70 Burliga), Głowacki (70 Uryga), Czekaj (74 Jovanović), Bunoza – Sobolewski (63 Wilk) – Małecki, Brud (74 Sarki), Chrapek, Szewczyk – Genkow (63 Sikorski).
Slavia, I połowa: Rakovan – Nitriansky, Bortel, Hubacek, Conka – Hruby, Gecov, Hurka, Micola – Vosahlik, Fenin. II połowa: Rakovan – Dostal, Dobrotka, Petrak, Juhar – Kores, Zmrhal, Simecek, Tusjak – Skoda, Skutka.
Żółte kartki: Nitriansky (Slavia)