Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0-0

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Hajrapetjan - Kuzera, Golański. Widzów 10 565.

LECHIA: Pawłowski - Delau, Bąk, Janicki, Wilk - Lukjanovs (63 Wiśniewski), Surma, Traore, Hajrapetjan (82 Bajić), Kosecki - Grzelczak (73 Duda).

KORONA: Małkowski - Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski - Korzym, V. Jovanović (70 Lenartowski), P. Sobolewski, Vuković, Kuzera (60 Kiełb) - Gołębiewski (80 Lech).

W meczu kończącym 22. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała na PGE Arenie z Koroną Kielce.

Goście byli stroną dominującą, prowadzili grę i stwarzali znacznie więcej sytuacji bramkowych. W 72 minucie Gołębiewski - po wrzutce z wolnego Vukovica - strzelił nawet bramkę, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu. Z kolei w 84 minucie powinien być rzut karny dla kielczan, jednak arbiter nie dostrzegł faulu Wilka na Korzymie.

Lechia po raz ostatni wygrała w lidze 28 listopada ub. roku z Ruchem 1-0. Od tamtej pory gdańszczanie nie sięgnęli po trzy punkty w siedmiu kolejnych spotkaniach.