Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

Widzew Łódź - ŁKS 0-1 (0-0)

0-1 Marcin Mięciel 84

Sędziował Dawid Piasecki ze Słupska. Żółte kartki: Panka, Pinheiro, Grzelczak, Bieniuk - Kaczmarek, Łabędzki, Łukasiewicz. Czerwone kartki: Grzelczak (55, druga żółta), Pinheiro (90+4, brutalny faul).

WIDZEW: Mielcarz - Bartkowski (90 Ben Radhia), Bieniuk, Madera, Dudu - Budka, Pinheiro, Panka, Dzalamidze (62 Okachi), Ostrowski (85 Oziębała) - Grzelczak.

ŁKS: Velimirović - Salski (46 Romańczuk), Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek - Kašcelan, T. Nowak (82 Smoliński), Łukasiewicz, Szałachowski (73 Bykowski) - Mięciel, Saganowski.

W ostatnim spotkaniu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Widzew zmierzył się z zespołem Łódzkiego KS i uległ 0-1 po części przez sędziego, który w kilku sytuacjach nie popisał się. Widzew przegrał w ekstraklasie na własnym boisku po raz pierwszy od 367 dni.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, a sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Głównym reżyserem, tak jak w kilku innych spotkaniach tej serii, okazał się arbiter. W pierwszej części gry odgwizdał urojonego spalonego w idealnej sytuacji gości, a w 55 minucie pokazał bez sensu drugi żółty kartonik Grzelczakowi. ŁKS zwietrzył szansę, uzyskał przewagę i przyniosła ona powodzenie w 84 minucie. Piłkę z autu wyrzucił Kaczmarek, Smoliński dośrodkował na 7-8 metr, a osamotniony Mięciel głową tuż przy słupku umieścił futbolówkę w bramce. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Pinheiro ujrzał czerwoną kartkę za atak nogą w stylu kung-fu na klatkę piersiową Mięciela.