Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1-0 (0-0)

1-0 Abbott 69

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Grodzicki, Szyndrowski - Cetković. Widzów 5000.

RUCH: Perdijić - Lewczuk, Stawarczyk, Grodzicki, Szyndrowski - W. Grzyb (79 Zieńczuk), Malinowski, Straka, Jankowski (60 Abbott) - Janoszka (88 Olszar) - Piech.

JAGIELLONIA: Słowik - G. Bartczak, Porębski (69 Makuszewski), Rangel, Alexis - Kupisz, R. Grzyb, Hermes, Plizga (77 Cetković), Tymiński (76 Pawłowski) - Frankowski.

W ostatnim niedzielnym meczu T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał z Jagiellonią 1-0. Spotkanie mogło się zupełnie inaczej potoczyć, gdyby w 8 minucie Tomasz Frankowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Grodzickiego na Plizdze. Inna sprawa, że miał on miejsce tuż przed linią pola karnego, więc sprawiedliwości stało się zadość i "Franek" przymierzył w zewnętrzną część słupka.

Jedyna bramka padła w 68 minucie. Akcję na prawej stronie przeprowadził Lewczuk i zagrał do Piecha, który mocno strzelił. Słowik odbił futbolówkę przed siebie i Abbott nie miał problemów z dobitką.