Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > Ekstraklasa

1-1 Szymon Pawłowski 86

Sędziował Włodzimierz Bartos (Łódź). Żółta kartka: Arboleda. Widzów: 11.115
ZAGŁĘBIE: Isailović - Gancarczyk, Sergio Reina, Hanek, Costa - Hanzel, Dąbrowski (68 Rachwał) -  Małkowski (60 Wilczek), Pawłowski, Abwo (80 M. Traore) - Sernas.
LECH: Kotorowski - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arboleda, Luis Henriquez - Murawski, Injac, Możdżeń (61 Kriwiec) - Stilić (83 Djurdjević), Rudnevs, Wilk (69 Tonev).

W pierwszych minutach spotkania szczególnie aktywny był Szymon Pawłowski, ale żadne z jego trzech dośrodkowań nie zakończyło się nawet strzałem. Bramkową okazję lubinianie stworzyli sobie w 12 minucie. Prawą stroną przedarł się Dawid Abwo, dośrodkował piłkę w pole karne, ta trafiła do Janusza Gancarczyka, którego silny strzał minął bramkę Lecha. Chwilę później odpowiedzieli lechici. Semir Stilić zagrał do Artioma Rudneva, ale ten z 15 metrów uderzył niecelnie. W 19 minucie piłkę w środkowej strefie przejął Mateusz Możdżeń, rozegrał ją ze Stliciem, a kiedy znalazł się w polu karnym strzelił zbyt lekko. Trzy minuty później  Rudnev stanął oko w oko z Isailoviciem, jednak nie zdołał oddać strzału, za to zderzył się z serbskim bramkarzem. Poznaniacy domagali się rzutu karnego, ale arbiter odgwizdał przewinienie snajpera Kolejorza. W kolejnych minutach Lech osiągał przewagę, ale w żaden sposób nie potrafili udokumentować jej golem. Zagłębie skutecznie rozbijało ataki Kolejorza, a w ofensywie ograniczało się do uderzeń z dystansu. Mecz ożywił się w końcówce pierwszej połowy. Pięć minut przed przerwą Stilić z rzutu wolnego zagrał wprost na głowę Rudneva, jednak ten znów uderzył niecelnie. Nieskuteczny po drugiej stronie boiska był też Sernas, który z 16 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Później znakomitej szansy nie wykorzystał Łukasz Hanzel, którego strzał w ostatniej chwili zablokował Hubert Wołąkiewicz.

Druga odsłonę znakomicie rozpoczęli lechici. W 49 minucie lewą stroną przedarł się Stilić oddał piłkę do wbiegającego w pole karne Luisa Henriqueza, a ten długo się nie namyślając pewnym strzałem pokonał Isailovicia. Stracona bramka nie załamała jednak gospodarzy, którzy do wyrównania doprowadzić mogli dziewięć minut później. Z rzutu rożnego zacentrował Małkowski, a celną główkę Sernasa z najwyższym trudem obronił Krzysztof Kotorowski. W 64 minucie powinno być 2:0 dla Kolejorza. Znów akcję, tym razem środkiem pola przeprowadził Stilić, na lewej stronie dostrzegł niepilnowanego Jakuba Wilka i do niego zagrał futbolówkę. Ten jednak w sytuacji sam na sam z lubińskim bramkarzem strzelił obok słupka. W odpowiedzi bardzo groźnie głową uderzał wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Kamil Wilczek, jednak Kotorowski znów był bezbłędny. Na wysokości zadania bramkarz Lecha stanął też w 70 minucie, kiedy skutecznie wybił piłkę szarżującemu Pawłowskiemu. W końcówce lechici niestety za głęboko się cofnęli i dzięki temu gospodarze mieli sporo miejsca do oddawania strzałów z około 20-25 metrów. Jeden z nich znalazł drogę do siatki. W 86 minucie potężnie huknął Pawłowski i piłka wpadła pod poprzeczkę bramki Kotorowskiego. W 88 minucie Kolejorz ponownie mógł objąć prowadzenie, ale strzał głową Rudneva po dośrodkowaniu Wojtkowiaka kapitalnie obronił Isailović i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.