Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 0-2 (0-1)

0-1 Janoszka 5

0-2 Jankowski 67

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki: Bożok, Ivanovski - Djokić, Zieńczuk. Czerwona kartka - Zieńczuk (90, druga żółta). Widzów 6500.

ARKA: Moretto - Bruma, Szmatiuk, Rozić, Noll, - Glavina (46 Giovanni), Zawistowski (77 Skela), Burkhardt (68 Siemaszko) - Bożok, Labukas.

RUCH: Perdijić - Jakubowski, Djokić, Grodzicki, Szyndrowski - Grzyb (68 Zieńczuk), Lisowski, Komac, Janoszka (85 Olszar) - Jankowski (89 Malinowski), Piech.

Arka w meczu o życie przegrała na własnym boisku z Ruchem 0-2 i tym samym spadła na ostatnie miejsce w tabeli. Tymczasem wygrana chorzowian pozwala im mieć nadzieje na wysokie miejsce na finiszu rozgrywek Ekstraklasy. "Niebiescy" mają zaledwie trzy punkty straty do drugiej w tabeli Jagiellonii Białystok.

Gdynianie rozpoczęli mecz bardzo nerwowo i wykorzystali to goście. Już w 5 minucie Szyndrowski wyłożył piłkę Janoszce, który z 12-13 metrów technicznie uderzył i pokonał Moretto. Wynik ustalił po przerwie Jankowski głową po wrzutce Piecha.