Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2-1 (1-1)

0-1 Bąk 8 (samob.)

1-1 Traore 22

2-1 Lukjanovs 59

Sędziował Hubert Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Surma, Pietrowski - Hubník, Rybus, Borysiuk.  Widzów 7000.

LECHIA: Kapsa - Deleu, Vućko, K. Bąk, Hajrapetjan - Traore (78 Bajić), Pietrowski, Surma, P. Nowak, Lukjanovs - Dawidowski (50 Buval).

LEGIA: Skaba - Rzeźniczak (46 Kneżević), Choto, Komorowski, Wawrzyniak - Manu, Cabral (82 Ogbuke), Borysiuk, Kucharczyk, Rybus (59 Radović) - Hubnik.

Niespodzianka - Lechia pokonała w Gdańsku warszawską Legię 2-1! Goście w ostatnich sześciu ligowych spotkaniach zdobyła 1 punkt! "Wojskowi" są w finale Pucharu Polski po wygranej nad Lechią, ale w Ekstraklasie nie mogą już liczyć nawet na wicemistrzostwo.

W pucharowym meczu w Warszawie, Lechia Gdańsk nie stworzyła niemal żadnej groźnej ofensywnej akcji pod bramką Legii. W meczu ligowym w Gdańsku, ataki gdańszczan, szczególnie w drugiej połowie robiły duże wrażenie. Pietrowski, Traore i Lukjanovs wymieniali piłkę na dużej szybkości, a ich akcja przy drugim golu dla Lechii może kandydować do miana najładniejszej w tej kolejce.

Brak podstawowych piłkarzy - Inakiego Astiza i kapitana Ivicy Vrdoljaka odbił się negatywnie na drużynie Macieja Skorży. Podobnie jak nieobecność w pierwszym składzie Miroslava Radovicia. Trudno zrozumieć, dlaczego trener Legii faworyzuje niemal w każdym meczu zupełnie bezproduktywnego Manu.

Mimo wszystko to właśnie Legioniści wyszli na prowadzenie w Gdańsku, przy udziale dużej dawki piłkarskiego farta. Już w 8 minucie po dośrodkowaniu Macieja Rybusa, samobójczą bramkę zdobył Krzysztof Bąk.

Gospodarze szybko otrząsnęli się z tej straty, bo byli dziś pod względem piłkarskim drużyną lepszą. Już po kwadransie, dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Lewona Hajrapetjana wykorzystał Abdou Razack Traore.

W drugiej połowie Lechiści dali przez kilkanaście minut popis szybkiej i efektownej gry. Zakończyło się to golem Lukjanovsa. Legia znów musiała gonić wynik, ale tym razem ta sztuka "Wojskowym" się nie udała. Maciej Skorża jest w finale Pucharu Polski, ale w lidze przegrał 11 mecz. W ostatnich sześciu spotkaniach zdobył... 1 punkt.