Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1-2 (0-1)

Sędziował Hubert Siejewicz (Białystok).
Żółte kartki: Pietrasiak, Nowak (Polonia) - Nowak, Kożans (Lechia).
POLONIA: Przyrowski - Jodłowiec, Pietrasiak, Dziewicki (59. Tosik), Brzyski - Mierzejewski, Trałka, Andreu, Bruno (77. Teodorczyk) - Gołębiewski (65. Gancarczyk), Sobiech.
LECHIA: Małkowski - Deleu, Bąk, Kożans, Wołąkiewicz - Surma, Nowak, Popielarz (80. Pietrowski) - Traore, Lukjanovs (42. Kaczmarek) - Buzała (74. Dawidowski).

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Polonię Warszawa 2-1. Do zwycięstwa drużynę gości poprowadził Abdou Razack Traore, który wpisał się na listę strzelców w 29. i 55. minucie. Podopieczni Pawła Janasa odpowiedzieli jedynie golem Adriana Mierzejewskiego z 46. minuty.

Tak padły bramki:
Paweł Buzała na prawym skrzydle poradził sobie z Piotrem Dziewickim i Tomaszem Brzyskim. Oddał strzał, który przed siebie odbił Sebastian Przyrowski. Tomasza Jodłowca wyprzedził Abdou Razack Traore i wpakował piłkę do siatki z kilku metrów.

Tomasz Brzyski świetnie zagrał w pole karne do Artura Sobiecha, ten wycofał piłkę do nabiegającego Adriana Mierzejewskiego, który bez zastanowienia uderzył i nie dał szans bramkarzowi gości.