Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:4 (1:2)

1:1 Stano 28
1:2 Vrdoljak 35
1:3 Iwański 65
1:4 Radović 88

Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin). Żółte kartki: Jovanović, Golański - Borysiuk, Komorowski. Czerwona kartka: Małkowski (Korona).
KORONA: Małkowski - Golański, Stano, Hernani, Markiewicz - Sobolewski, Nowak (33. Cierzniak), Jovanović, Korzym (63. Kuzera) - Edi - Tataj (77. Gajtkowski).
LEGIA: Machnowskij - Rzeźniczak, Astiz, Komorowski, Kiełbowicz (42. Wawrzyniak) - Manu, Vrdoljak, Borysiuk (82. Cabral), Szałachowski (57. Iwański) - Radović - Kucharczyk.

Ważne zwycięstwo w Kielcach odniosła w piątek Legia Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży rozegrali najlepsze w tym sezonie spotkanie i w meczu 10. kolejki Ekstraklasy pokonali 4-1 Koronę Kielce.

Bohaterem tego widowiska był Michał Kucharczyk, który zapisał na swoim koncie bramkę i efektowną asystę.

Przewaga legionistów od początku spotkania nie podlegała dyskusji, a dobrą grę w pierwszych minutach golem udokumentował właśnie Kucharczyk. Po tym trafieniu na moment przebudziła się Korona, w 28. minucie wyrównał Pavol Stano, ale o dalszym przebiegu gry przesądziła czerwona kartka, którą po faulu na Miroslavie Radoviciu ujrzał Zbigniew Małkowski. Rzut karny na gola zamienił Ivica Vrdoljak, a w drugiej połowie kolejne bramki dorzucili powracający do składu Legii, podobnie jak Jakub Wawrzyniak, Maciej Iwański oraz jeden z najlepszych na boisku, Miroslav Radović.

Bohater meczu: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)

Młody napastnik gości zagrał doskonałe spotkanie. Świetnie radził sobie ze słabo dysponowanymi stoperami Korony i bardzo dobrzy zgrywał piłkę do partnerów oraz dochodził do dogodnych sytuacji strzeleckich. Zapisał na swoje konto gola i asystę przy trafieniu Iwańskiego.

Tak padły bramki:
Doskonałe dośrodkowanie Tomasza Kiełbowicza z rzutu rożnego i spore zamieszanie w polu karnym Korony. Najlepiej w gąszczu nóg odnalazł się Michał Kucharczyk, który sytuacyjnym strzałem dał Legii prowadzenie.

Po zgraniu piłki przez Hernaniego i płaskim jej wstrzeleniu z lewej strony przez Jacka Markiewicza futbolówka dotarła do ustawionego w polu bramkowym Pavola Stano. Stoper Korony przytomnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Do rzutu karnego po faulu Zbigniewa Małkowskiego na Miroslavie Radoviciu podszedł Ivica Vrdoljak. Jego zamiary wyczuł Radosław Cierzniak, ale nie był w stanie sięgnąć piłki.

Kucharczyk poradził sobie z trzema rywalami i wyłożył piłkę Maciejowi Iwańskiemu. Ten na raty w sytuacji sam na sam pokonał Cierzniaka.

Korona na kolanach. Manu doskonale ograł Pawła Golańskiego z lewej strony i wrzucił piłkę wprost na głowę nie pilnowanego Radovicia. Serb strzelił w zasadzie z samej linii bramkowej.