Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

1-0 Tanevski 19, sam.
1-1 M. Małkowski 51
2-1 Tataj 56
3-1 Edi 76, karny
Sędziował Sebastian Jarzębak (Śląski ZPN). Żółte kartki: Markiewicz, Vuković, Golański, Kaczmarek - Lacić, Drzymont, Gol, Żewłakow. Czerwona kartka - Lacić.
KORONA: Małkowski - Golański, Hernani, Stano, Markiewicz - Sobolewski, Jovanović, Vuković - Korzym (Kaczmarek 70) - Niedzielan (Tataj 40), Edi (Nowak 92).
PGE GKS BEŁCHATÓW: Sapela - Tanevski, Lacić, Drzymont, Popek - Gol, Bocian (Fonfara 38), Da Silva, Poźniak (Nowak 40) - Małkowski - Żewłakow (Kuświk 60).

W meczu 9. kolejki Ekstraklasy zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Korona Kielce. Zespół gospodarzy pokonał 3:1 GKS Bełchatów. Kontuzji w tym spotkaniu nabawił się najlepszy strzelec drużyny Marcina Sasala, Andrzej Niedzielan i opuścił murawę jeszcze w pierwszej połowie.

Tak padły bramki:

1:0 Tanevski 19, samobójcza
W 19. minucie spotkania Niedzielan otrzymał dobre podanie i szczupakiem skierował piłkę do bramki rywala, ta jednak odbiła się od Zlatko Tanevskiego i to piłkarzowi gości zaliczone zostało trafienie samobójcze.

1:1 M. Małkowski 51
Małkowski wykorzystał fatalne nieporozumienie defensorów Korony i strzelił bramkę wyrównującą.

2:1 Tataj 56
Rezerwowy w tym meczu napastnik znakomicie zachował się w polu karnym i skutecznie wykończył akcję kolegów.