Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

0-1 Niedzielan 18
Sędziował Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Żółte kartki: Kuzera (Korona)
RUCH: Perdijić - Nykiel, Grodzicki, Stawarczyk, Sadlok, Grzyb, Malinowski, Pulkowski (60 Jankowski), Lisowski, Janoszka (87 Świerblewski), Piech (82 Zając).
KORONA: Małkowski - Markiewicz, Stano, Hernani, Mijajlović, Jovanović, Vuković, Kaczmarek (46 Kuzera), Sobolewski, Niedzielan (90 Nowak), Edi (76 Tataj).

Ruch Chorzów przegrał 0-1 z Koroną Kielce w ostatnim meczu 8. kolejki Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dla podopiecznych Marcina Sasala strzelił Andrzej Niedzielan.

Przez większą część spotkania to gospodarze przeważali, jednak nie potrafili skierować piłki do bramki Zbigniewa Małkowskiego. Najlepsze szanse na zmianę wyniku zmarnowali Łukasz Janoszka i Wojciech Grzyb. Korona natomiast po golu w 18. minucie meczu Andrzeja Niedzielana szczelnie broniła dostępu do swojej bramki i do końca utrzymała korzystny dla siebie wynik.

Bohater meczu: Andrzej Niedzielan (Korona Kielce)
Andrzej Niedzielan w 18. minucie spotkania wykorzystał podanie Ediego Andradiny i zapewnił Koronie zwycięstwo nad Ruchem.

Tak padła bramka:
Edi fantastycznie podał w pole karne do Niedzielana, a najskuteczniejszy strzelec Ekstraklasy pewnie skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.