Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1-0 (0-0)

1-0 Magiera 82

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Świątek (Górnik) - Nykiel, Piech, Bronowicki, Pilarz (Ruch).
GÓRNIK: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin (89 Bębenek), Przybylski, Kwiek, Wodecki (71 Świątek) - Gierczak - Zahorski (87 Sikorski).
RUCH: Pilarz - Nykiel, Grodzicki, Sadlok, Bronowicki - Grzyb, Straka, Malinowski, Janoszka (86 Zając) - Piech (79 Jankowski), Olszar (63 Pulkowski).

Górnik Zabrze pokonał Ruch Chorzów 1-0 w Wielkich Derbach Śląska, które w niedzielę rozegrane zostały w ramach 4. kolejki Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów w 82. minucie strzałem z rzutu wolnego zdobył Mariusz Magiera.

Przez cały mecz to zabrzanie przeważali, długo nie byli jednak w stanie udokumentować golem swojej dobrej gry. W pierwszej połowie próbowali najpierw Mariusz Magiera, a później Aleksander Kwiek, jednak najlepszą okazję zmarnował Grzegorz Bonin, który w 31. minucie strzałem z ostrego kąta próbował zaskoczyć stojącego w bramce Ruchu Krzysztofa Pilarza.

W drugiej połowie w jeszcze lepszej sytuacji nie popisał się Piotr Gierczak w 56. minucie nie potrafiąc z kilku metrów wpakować piłki do siatki. Lekiem na nieskuteczność Górnika okazał się w końcu stały fragment gry podyktowany po faulu Rafała Grodzickiego na Tomaszu Zahorskim, który w 82. minucie wykorzystał Mariusz Magiera.

Bohater meczu: Mariusz Magiera (Górnik Zabrze)
Defensor drużyny Adama Nawałki zapewnił jej prestiżowe zwycięstwo skutecznie wykonując w 82. minucie rzut wolny.

Tak padła bramka:
Magiera popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów i nie dał szans Krzysztofowi Pilarzowi.