Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1-2 (1-1)

1-0 Paweł Nowak 25
1-1 Tomasz Kupisz 41
1-2 Andrius Skerla 82

Sędziował Marcin Borski (Warszawa). Żółte kartki: Kożans, Andriuskevicius, Nowak, Deleu - Kascelan, Norambuena, Cionek, Sandomierski, Trytko.
LECHIA: Kapsa - Deleu, Kożans, Bąk, Andriuskevicius - Pietrowski, Surma, Szuprytowski (67 Wiśniewski), Nowak (84 Bajić) - Lukjanovs, Buzała (70 Dawidowski).
JAGIELLONIA: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Lato - Grosicki (72 Makuszewski), Hermes, Kascelan, Kupisz (90 Grzyb) - Burkhardt - Frankowski (69 Trytko).

Jagiellonia Białystok pokonała Lechię Gdańsk 2-1 w ostatnim meczu 3. kolejki ekstraklasy. Mecz był przerwany na kilka minut. Gole dla podopiecznych Michała Probierza zdobyli Tomasz Kupisz oraz Andrius Skerla, natomiast gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Pawła Nowaka. W drugiej połowie oba zespoły musiały sobie radzić w trudnych warunkach po wielkiej ulewie, która w przerwie przeszła nad Gdańskiem.

Tak padły bramki:
1-0 Nowak 25
Piękna akcja gospodarzy. Prawą stroną pomknął Paweł Buzała i płasko dośrodkował w pole karne. Futbolówka dotarła do Ivansa Lukjanovsa, ale przejął ją Paweł Nowak i strzałem lewą nogą z pierwszej piłki wpakował ją obok prawego słupka bramki Grzegorza Sandomierskiego.

1-1 Kupisz 41
Fantastyczny strzał Tomasza Kupisza dał wyrównanie drużynie gości. Pomocnik Jagiellonii zszedł do środka i uderzył zza pola karnego prawą nogą. Piłka wylądowała blisko okienka bramki Pawła Kapsy.

1-2 Skerla 82
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Kupisza, ten mocno wstrzelił ją w pole karne, gdzie jej lot zmienił Andrius Skerla. Zupełnie zmylony Kapsa nie miał szans na skuteczną interwencję.