Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > Ekstraklasa

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0-1 (0-0)

0-1 Rybus 81
Sędziował Dawid Piasecki (Słupsk). Żółte kartki: Wawrzyniak, Vrdoljak, Komorowski.
Śląsk: Keleman - Celeban, Fojut, Spahić, Wołczek - Ćwielong (86. Gancarczyk), Kaźmierczak (89. Gikiewicz), Mila, Sobota - Diaz (73. Madej), Sotirović
Legia: Antolović - Jędrzejczyk, Choto, Wawrzyniak, Komorowski - Manu, Vrdoljak, Borysiuk, Iwański (89. Cabral), Radović (46. Rybus) - Chinyama (76. Mezenga)

W meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa niespodziewanie pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 81. minucie Maciej Rybus.

To spotkanie było typowym meczem walki, jednak długo żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać nadarzających się okazji. Dopiero Rybus przełamał złą passę "Wojskowych".

Bohater spotkania: Maciej Rybus
Piłkarz pojawił się na placu gry dopiero w drugiej połowie spotkania, jednak wniósł powiew świeżości w grę Legionistów. Starał się włączać w akcje ofensywne, był bardzo waleczny. Strzelec bramki dla drużyny Macieja Skorży.

Tak padła bramka:

Rybus  81
Młodziutki pomocnik przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył mocnym strzałem pod poprzeczkę Kelemana. Golkiper Śląska był bez szans.