Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa
Lechia grała, Odra wygrała

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław 0-2 (0-0)

0-1 Bueno 80
0-2 Radzinevicius 90+4
Sędziował Hubert Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Wiśniewski, Cvirik, Lukjanovs, Bajić - Kuranty. Widzów 12 tys.
LECHIA
: M. Bąk - K. Bąk, Cvirik, Wołąkiewicz, Mysona (87 Kowalczyk), Kaczmarek, Surma, Piątek (57 Buzała), Wiśniewski, Nowak (72 Bajić) - Lukjanovs.
ODRA: Stachowiak - Woś (77 Kwiek), Kowalczyk, Dymkowski, Kokoszka - Piechniak, Kuranty, Malinowski, Wodecki (75 Chwalibogowski) - Bueno (89 Radzinevicius), Kłos.

Lechia przegrała na własnym boisku z Odrą 0-2, mimo że - szczególnie w drugiej połowie - podopieczni Tomasza Kafarskiego mieli ogromną przewagę. Bohaterem meczu był Daniel Mariano Bueno z Odry. Brazylijczyk swoją bramką mocno podciął skrzydła atakującym przez niemal cały mecz piłkarzom Lechii.
Pierwsza bramka dla gości padła w 80. minucie. Po okresie przewagi Lechii efektowną akcję przeprowadzili gracze Odry. Aleksander Kwiek dobrze podał do Bartłomieja Chwalibogowskiego, ten świetnie dośrodkował w pole karne, a tam bramkę głową zdobył Bueno. Gol pieczętujący wygraną wodzisławian padł już w przedłużonym czasie gry. Efektowne prostopadłe podanie w tempo otrzymał Tomas Radzinevicius, który długo zwlekał z oddaniem strzału, jednak ostatecznie pokonał Mateusza Bąka.