Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Arka Gdynia - Piast Gliwice 2-1 (1-0)

1-0 Wilczyński 20
2-0 Trytko 87
2-1 Glik 90+2

Sędziował Hubert Siejewicz (Białystok). Żółte kartki: Budziński - dwie, Trytko, Ława (Arka) - Olszar, Kowalski, Glik (Piast). Czerwona kartka: Budziński (Arka, 33. minuta).
ARKA: Witkowski - Kowalski, Mrowiec, Ulanowski, Sokołowski II, Labukas (16 Wilczyński, 86 Robakowski) , Budziński, F. Burkhardt, Ława, Bożok (90 Wachowicz), Trytko.
PIAST: Nalepa - Szary, Kowalski, Glik, Michniewicz (83 Maciejak), Chylaszek (36 Pietroń), Muszalik, Zganiacz, Olszar, Smektała (72 Paluchowski), Wilczek.

Arka pokonała przed własną publicznością Piasta Gliwice 2-1. Gdynianie od 33. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak dwie żółte kartki (i w konsekwencji czerwoną) zobaczył Budziński.

W ostatniej kolejce Arka musi wygrać we Wrocławiu ze Śląskiem, by się utrzymać. Chyba że Piast przegra albo zremisuje u siebie z Cracovią...

Bohater meczu: Przemysław Trytko (Arka)
Napastnik Arki strzelił drugą bramkę dla swojego zespołu, właściwie przesądzając o jego zwycięstwie.

Tak padły bramki

Marcin Budziński podał do Wojciecha Wilczyńskiego, który płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Macieja Nalepę.

Precyzyjne dośrodkowanie Miroslava Bożoka w pole karne wykorzystał Przemysław Trytko, który głową podwyższył na 2-0.

Mariusz Muszalik uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Kamila Glika i wpadła do bramki Norberta Witkowskiego.