Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

1-1 Brasilia 45
1-2 Kwiek 67
2-2 Janoszka 83
3-2 Janoszka 86

Sędziował Piotr Siedlecki (Warszawa). Żółte kartki: Straka - Velicky, Brasilia, Kwiek, Kowalczyk.
RUCH:
Pilarz - Nykiel, Stawarczyk, Grodzicki, Sadlok - Grzyb (90 Jakubowski), Straka, Baran, Pulkowski (72 Stefański), Janoszka - Piech (57 Sobiech).
ODRA: Onyszko - Kłos (88 Chmiest), Dymkowski, Kowalczyk, Velicky - Szalamberidze (61 Kolendowicz), Cantoro, Malinowski, Kwiek, Brasilia (83 Woś) - Bueno.

Niesamowity występ Łukasza Janoszki, który zdobył trzy bramki dla Ruchu, zdecydował o wygranej chorzowian nad Odrą Wodzisław. Do 83 minuty Ruch przegrywał 1-2...

To był bardzo ciekawy mecz, w którym Ruch potwierdził medalowe aspiracje, wydobywając się z nie lada tarapatów. Parę minut przed końcem chorzowianie przegrywali i wydawało się, że niespodzianka stanie się faktem. Wyrównującą bramkę Ruch zdobył z niczego, po niej jeszcze przycisnął rywala i minutę później mógł już prowadzić Tej stracie zapobiegł Onyszko, ale dwie minuty później po raz trzeci skapitulował  w starciu z Janoszką.

Tak padły bramki:

Wojciech Grzyb zagrał płasko w pole karne, a Łukasz Janoszka z 8 metrów pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Arkadiusz Onyszko wybijał piłkę z własnego pola karnego, dotarła ona do Aleksandra Kwieka, który dobrym podaniem obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Brasilię, a ten z 10 metrów "podcinką" w stylu Tomasza Frankowskiego pokonał Krzysztofa Pilarza.

Szybki kontratak Odry. Wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Robert Kolendowicz kapitalnie z drugiej linii obsłużył Daniela Bueno, a ten popisał się płaskim zagraniem w kierunku Kwieka, któremu nie pozostało nic innego, jak z bliskiej odległości wpakować futbolówkę do siatki.

2-2 Janoszka 84
Wojciech Grzyb pobiegł prawą stroną boiska i dośrodkował w pole karne, gdzie pozostawiony bez opieki był Łukasz Janoszka, który doprowadził do wyrównania.

Łukasz Janoszka wykorzystał zamieszanie pod bramką Arkadiusza Onyszki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skompletował hat-tricka.