Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa
Arka traci zwycięstwo w doliczonym czasie

Żółte kartki: Mrowiec, Szmatiuk, Tshibamba (Arka).
ARKA:
Witkowski - Kowalski, Szmatiuk, Ulanowski, Bednarek, Labukas, Mrowiec (60. Burkhardt), Ława, Bożok (86. Sokołowski), Tshibamba, Trytko (67. Mawaye).
POLONIA: Skaba - Hricko (68. Nowak), Klepczyński, Killar, Kotrys, Barcik, Kuranty, Sawala, Radzewicz (55. Tomasik), Bażik, Bykowski (74. Podstawek).

Polonia Bytom bliska była poniesienia trzeciej porażki z rzędu. Po upływie regulaminowego czasu gry środowego meczu 23. kolejki Ekstraklasy z Arką Gdynia podopieczni Jurija Szatałowa przegrywali 1-2, ale w czwartej z doliczonych przez arbitra minut cenny remis zapewnił bytomianom wprowadzony na boisko w drugiej połowie Grzegorz Podstawek.

Bohater meczu: Grzegorz Podstawek (Polonia Bytom)
Napastnik Polonii pojawił się na murawie w 74. minucie spotkania i w doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę remisu. To dla niego szóste trafienie w obecnych rozgrywkach.

Tak padły bramki:

W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Lukas Killar, który wycofał piłkę do Marka Bażika, a ten uderzył w krótki róg bramki i pokonał Norberta Witkowskiego.

Po rzucie rożnym podanie od Adriana Mrowca dotarło do Tadasa Labukasa. Litwin uderzył w stronę bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę. Golkiper Polonii nie miałby problemów ze skuteczną interwencją, ale uprzedził go Szymon Sawala i wpakował piłkę do własnej siatki.

W polu karnym piłkę ręką zagrał David Kotrys, a jedenastkę pewnie wykorzystał Labukas.

Polonia w ostatniej akcji meczu doprowadziła do wyrównania. W polu karnym Miroslav Barcik zgrał piłkę do dobrze ustawionego Podstawka, a ten ustalił wynik.