Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2-3 (2-1)

2-0 Wołąkiewicz 10 (karny)
2-1 Rybus 32
2-2 Kiełbowicz 53
2-3 Astiz 78

Sędziował Włodzimierz Bartos (Łódź). Żółte kartki: Dawidowski, Bąk, Lukjanovs (Lechia) - Astiz, Rzeźniczak (Legia)
LECHIA: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kozans, Mysona (82 Zabłocki) - Laizans, Surma, Nowak - Lukjanovs, Dawidowski (46 Kaczmarek), Wiśniewski (66 Pietrowski).
LEGIA: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Kumbev, Kiełbowicz - Szałachowski (67 Mięciel), Borysiuk, Jarzębowski (64 Giza), Iwański, Rybus - Grzelak (90 Radović).

Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 3-2 w wyjazdowym meczu piłkarskiej ekstraklasy.To pierwsze zwycięstwo zespołu pod wodzą Stefana Białasa, wywalczone w niezwykłych okolicznościach - po 10 minutach meczu Legia przegrywała już bowiem 0-2...

Legia odwróciła swój los, poczynając od bramki Macieja Rybusa. Po tej bramce Legia w drugiej połowie zdobyła jeszcze dwie. Drugie 45 minut to był czas bardzo ambitnej walki Legii, która została nagrodzona trzecim golem.

Tak padły bramki:
1-0 Paweł Nowak 1
Dośrodkowanie z lewej strony Lukjanovsa na bramkę zamienił Paweł Nowak, wyprowadzając Lechię na prowadzenie już 27. sekundzie spotkania.

2-0 Hubert Wołąkiewicz 10
Wołąkiewicz pewnie wykorzystał rzut karny, uderzając mocno w środek bramki.

2-1 Maciej Rybus 32
Rybus doszedł do dośrodkowania z prawej strony Rzeźniczaka i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

2-2 Tomasz Kiełbowicz 53
Strzał Kiełbowicza z rzutu wolnego z prawej strony złapał Kapsa, ale wypuścił piłkę z rąk i przkroczyła ona linię bramkową.

2-3 Inaki Astiz 78
Dośrodkowanie z rzutu rożnego Iwańskiego strzałem głową na bramkę zamienił Astiz.