Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 1-1 (1-1)

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Sobiech, Jakubowski (Ruch).
POLONIA:
Przyrowski - Mynar, Dziewicki, Skrzyński, Brzyski - Mierzejewski (79. Mąka), Jodłowiec, Mayoral, Piątek (72. Sarvas), Gancarczyk - Gołębiewski (59. Cortes).
RUCH: Pilarz - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Jakubowski - Grzyb, Straka (24. Pulkowski), Baran, Janoszka - Zając (79. Piech), Sobiech (88. Scherfchen).

Ruch Chorzów, grający bez kontuzjowanego Andrzeja Niedzielana, znów stracił punkty. Tym razem "Niebiescy" na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie zremisowali z tamtejszą Polonią 1-1.

Na prowadzenie podopiecznych Waldemara Fornalika w 2. minucie wyprowadził Marcin Zając, ale już 12 minut później wyrównał Adrian Mierzejewski.

To gospodarze byli bliżej zdobycia bramki i wywalczenia trzech punktów, w drugiej połowie zdecydowanie przeważali, dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce Krzysztofa Pilarza.

Bohater meczu: Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)
Prawy pomocnik "Czarnych Koszul" nie tylko golem zapewnił swojej drużynie cenny punkt, ale i wielokrotnie swoimi rajdami i dośrodkowaniami stwarzał problemy defensorom "Niebieskich".

Tak padły bramki

0-1 Zając 2
Niesamowity początek meczu w wykonaniu gości - z prawej strony doskonałe podanie na wolne pole otrzymał Wojciech Grzyb i dograł w stronę Marcina Zająca. Najpierw piłkę wybił Piotr Dziewicki, ale z ponownym podaniem prawego pomocnika Ruchu już sobie nie poradził, a drugim strzałem Zając nie dał szans Sebastianowi Przyrowskiemu.

Daniel Gołębiewski znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Adriana Mierzejewskiego, a ten strzałem w lewy róg bramki pewnie pokonał Pilarza.