Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > 2009/2010 > Małopolska > Seniorzy > Ekstraklasa

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1-2 (1-2)

0-1 Sobiech 3
1-1 Biskup 14
1-2 Stawarczyk 33
Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Muszalik, Biskup, Michniewicz - Straka.
PIAST
: Nalepa - Michniewicz, Kowalski, Gamla, Szary - Smektała (83 Maciejak), Muszalik (56 Krzycki), Wilczek (63 Pietroń), Biskup - Olszar, Łudziński.
RUCH: Pilarz - Nykiel, Stawarczyk, Sadlok, Brzyski - Grzyb, Baran, Straka (90 Kieruzel), Pulkowski (77 Scherfchen), Janoszka (85 Jakubowski) - Sobiech.

Piłkarze Ruchu Chorzów szybko podnieśli się po porażce z Wisłą Kraków w poprzedniej kolejce Ekstraklasy. "Niebiescy", bez Andrzeja Niedzielana w składzie, okazali się lepsi od Piasta Gliwice i wygrali w Wodzisławiu Śląskim 2-1.

Ozdobą meczu było honorowe trafienie Jakuba Biskupa, który wykorzystał błąd Piotra Stawarczyka. Obrońca Ruchu odkupił jednak swoje winy i w 33. minucie zdobył gola, który dał chorzowianom 3 punkty. To dziesiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Waldemara Fornalika w tym sezonie.

Bohater meczu: Piotr Stawarczyk (Ruch Chorzów)
Obrońca Ruchu najpierw popełnił fatalny błąd, po którym piłkarze z Gliwic doprowadzili do remisu, ale już 20 minut później zdobył dla swojej drużyny zwycięską bramkę.

Jak padły gole

Bardzo dobry początek meczu w wykonaniu "Niebieskich". Michał Pulkowski zagrał do Wojciecha Grzyba, a ten podał z pierwszej piłki do wychodzącego na czystą pozycję Artura Sobiecha. Młody napastnik w sytuacji sam na sam nie dał szans Maciejowi Nalepie.

Piotr Stawarczyk wyprowadzając piłkę spod własnego pola karnego podał ją wprost pod nogi jednego z gliwiczan, ten odegrał do Biskupa, a lewy pomocnik ograł w polu karnym obrońcę i przepięknym strzałem pokonał Krzysztofa Pilarza.

Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Brzyski, a Stawarczyk pokonał Nalepę strzałem głową i odkupił winy za błąd przy straconej bramce.