Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Myślenice)
Myślenicki Orzeł ma rezerwy2011-07-31 10:48:00

Orzeł II Myślenice, który wystartuje w klasie C w nowym sezonie, pokonał na boisku w Lubniu mistrza tej klasy w minionym sezonie, a dziś już B-klasową Iskrę Głogoczów.

Iskra Głogoczów - Orzeł II Myślenice 0-1 (0-0)

0-1 Olszowski 64
ORZEŁ II:
Pajka (46 Jończyk) - Kucharczyk, Gwóźdź (46 Bartosz), Sroka, Szlachetka - Nawieśniak (60 Rosa), Święch (46 Dąbrowa), Tomazos (60 Olszowski) - Górka, Nowak (55 Leśniak), Marzec (70 Górnik).

Jedynego gola zdobył junior Paweł Olszowski. Prowadzona przez Tomasza Wójcika młoda drużyna Orła w tym spotkaniu była w I połowie wzmocniona Markiem Pajką i Łukaszem Święchem z pierwszej drużyny.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji. Iskra przed przerwą mogła wyjść na prowadzenie, ale Marek Pajka wyłapał kąśliwy strzał jednego z napastników, natomiast najlepsze okazje w obozie Orła zmarnowali Łukasz Święch oraz Dominik Górka, Kamil Marzec i Daniel Nowak, którego ładny strzał z kilku metrów świetnie sparował golkiper rywali.

W drugiej połowie Iskra mogła zdobyć bramkę, ale jeden z zawodników z Głogoczowa spudłował z 2 metrów, chociaż miał przed sobą pustą bramkę. Odpowiedź Orłowców była bezlitosna - Paweł Dąbrowa zagrał w "uliczkę" do Miłosza Leśniaka, ten huknął w stronę bramki, a piłka odbijając się od poprzeczki prawdopodobnie wpadła za linię bramkową i wróciła w pole, ale wątpliwości rozwiał Paweł Olszowski, który nadbiegł ze skuteczną dobitką.

Zwycięstwo młodej drużyny Orła mogło być bardziej okazałe, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Karol Rosa, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie trafił w piłkę na piątym metrze. Dla rezerw Orła był to drugi sparing po rozgromieniu aż 7-0 juniorów Karpat Siepraw. Na tle nieco bardziej wymagającego rywala myśleniczanie zaprezentowali się bardzo dobrze.