Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków III)
Pierwsza wygrana Kaszowianki II2011-09-14 00:14:00

Kaszowianka II Kaszów - Piast II Wołowice 3-1 (3-0)

3-0 Kapusta
3-1 Bator
KASZOWIANKA II:
Starmach - Skowronek, Para (55 Suchan), J. Żak, Kamiński - Kapusta, Mądry (65 Kącik), Irlik, Kurpan (80 Płatek) - Bugajski, Kędzierski (70 Urbaniec).

Początek spotkania należał do gości, jednak pierwsza okazję stworzyła sobie Kaszowianka i od razu ją wykorzystała. Irlik dostał piłkę na środku boiska, a następnie posłał prostopadłe podanie do Kędzierskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił na 1-0.

Kilka minut później padł gol na 2-0. Po długim wykopie Starmacha obrońca Piasta źle obliczył lot piłki, ta go przelobowała, a pierwszy dopadł do niej Kędzierski, który efektownym lobem zaliczył drugie trafienie.

Po strzelonej bramce gospodarze dalej kontrolowali grę, nie pozwalając drużynie z Wołowic stworzyć sobie dobrych sytuacji. Te natomiast miała Kaszowianka, lecz bramka na 3-0 padła przy dużej pomocy gości. Ich bramkarz sparował strzał jednego z zawodników z Kaszowa na poprzeczkę. Do odbitej piłki ruszył Kapusta i został nabity przez interweniującego obrońcę Piasta; w efekcie ta wtoczyła się do bramki.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli zawodnicy z Wołowic, którzy oddawali sporo strzałów. Nie mogli jednak stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji. Kaszowianie mądrze się bronili i starali się przetrzymywać piłkę z dala od swojej bramki. Osłabił ich Bugajski, który za faul bez piłki dostał czerwoną kartkę. Goście zdołali w końcu zdobyć honorowego gola, zdobył go Kamil Bator w doliczonym czasie.