Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > C klasa (Kraków III)
Zamknięte boisko w Pałecznicy2011-05-21 11:20:00

Po Słomnikach zamknięte zostało kolejne boisko - w Pałecznicy (pow. proszowicki). Taką decyzję podjęła Komisja Dyscypliny Podokręgu PN Kraków po zbadaniu okoliczności przerwania meczu C klasy (gr. III) pomiędzy Iskrą Pałecznica a Cobrą Wężerów.

Spotkanie między tymi zespołami zostało 8 maja przerwane w 85. minucie przy stanie 1-1 po tym jak kibice wtargnęli na boisko i naruszyli nietykalność sędziego. Komisja Dyscypliny PPN Kraków orzekła walkower 3-0 dla Cobry, a ponadto wydała zakaz rozgrywania wszelkich zawodów przez Iskrę na własnym obiekcie sportowym do 30 czerwca 2011.

W uzasadnieniu, podanym w komunikacie nr 24 KD, napisano, że karę nałożono "za brak odpowiedniego zabezpieczenia porządku oraz brak służb porządkowych, co spowodowało zajścia podczas meczu na obiekcie sportowym, naruszenie nietykalności sędziego przez kibiców". Organ prowadzący rozgrywki ma wyznaczyć odległość, w jakiej jako gospodarz Iskra Pałecznica może rozgrywać mecze. Klub został też ukarany karą finansową w wysokości 200 zł za brak służb porządkowych.