Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > C klasa (Kraków II)

Tęcza II Piekary - Gwiazda Ściejowice 4-1 (4-1)

3-0 Wojciech Jaskowski 22
4-0 Michał Pitra 42
4-1 Zbigniew Ludwikowski 44
TĘCZA II: Zbigniew Ludwikowski - R. Steczko, Jaskowski, Palonek, Żak (66 Suchan) - K. Ludwikowski, M. Pitra, Klag, J. Pitra (46 Szalus) - G. Ludwikowski (46 Florian), T. Steczko (71 Kaleta).

W derbowym pojedynku lepsze okazały się Piekary. Był to historyczny debiut drugiej drużyny na własnym obiekcie i tym samym historyczne zwycięstwo w rozgrywkach o stawkę.

Już w 2. minucie Krzysztof Ludwikowski otworzył wynik. Grzegorz Ludwikowski zagrał górną piłkę do Krzysztofa, a ten przelobował główką wychodzącego z bramki golkipera przyjezdnych. W 10. minucie było 2-0. Jakub Pitra przeprowadził indywidualną akcję z prawej strony i wbił futbolówkę w pole karne. Ta trafiła pod nogi Michała Pitry, który uderzył nie do obrony po "długim" rogu. Na 3-0 podwyższył stoper gospodarzy Wojciech Jaskowski. Z rzutu wolnego Mateusz Klag dośrodkował za obronę Ściejowic, a Jaskowski bez namysłu oddał celny strzał. W 42. minucie po raz drugi w tym spotkaniu Michał Pitra wpisał się na listę strzelców. Praktycznie od połowy boiska popędził sam na bramkę Gwiazdy, minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Dwie minuty później Gwiazda zdobyła swojego pierwszego gola i, jak się okazało, ostatniego. Zbigniew Ludwikowski II (Ściejowice) znalazł się w polu karnym i pokonał Zbigniewa Ludwikowskiego I (Piekary) strzałem w "długi" róg bramki.

W drugiej części spotkania wynik mógł się zmienić kilkakrotnie, lecz brakowało dobrego wykończenia. W 48. minucie Tomasz Steczko chciał zaskoczył bramkarza ze Ściejowic lobem, ale ten ofiarną interwencją uchronił gości od kolejnego ciosu. Oprócz tego swoje okazję mieli również Michał Pitra, Mateusz Klag, który główkował w polu karnym Gwiazdy oraz Tomasz Kaleta. Ten ostatni chyba miał najlepszą szansę, lecz po raz kolejny na przeszkodzie stanął golkiper przyjezdnych.