Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków II)

Akademia Piłkarska 2011 II Zabierzów - Bibiczanka II Bibice 16-0 (5-0)

Gole: Nawrocki 6, Hurko 4, P. Kucharczyk 2, Zębala, Śmiały, Gęsiorek, Olesiński
Widzów 357.
AKADEMIA 2011: Styba - Wróbel, Wojtaszek (55 Olesiński), Solak (55 Biesiada), Drewniak - Hurko, P. Kucharczyk,T. Kucharczyk (55 Kopońka), Zębala (55 Gęsiorek) - Śmiały, Nawrocki.

Mecz rozpoczął się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych; śnieg, deszcz i silny wiatr utrudniały grę.

Zabierzowianie od razu zaatakowali i już w 10. minucie objęli prowadzenie. W 13. minucie bramkarz Bibiczanki musiał opuścić boisko z powodu złamania palca. Gola zdobył nowy nabytek Akademii z dalekiego Londynu, prosto ze Stamford Bridge, Adam Śmiały. Obrońcy Daniel Wojtaszek, Piotr Drewniak, Sławomir Solak i Piotr Wróbel byli w tym meczu bezbłędni. Do przerwy było 5-0, a bramkę do szatni po doskonałej akcji prawą stroną strzelił Daniel Hurko.

Druga połowa to już tylko ataki Akademii. Szybko strzelony gol zaraz po przerwie przez Pawła Nawrockiego dodał zawodnikom gospodarzy pewności siebie. Niestety dla gości, kontuzji doznał drugi bramkarz i między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola. Po tym wydarzeniu Akademia nie schodziła z połowy przeciwnika i zdobywała kolejne bramki. Mecz skończył się wynikiem 16-0! Rezerwa V-ligowca pokazała, że jest głównym faworytem w rywalizacji o awans.