Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków II)

Akademia Piłkarska 2011 II Zabierzów - Tonianka Tonie 3-1

3-0 Daniel Hurko
3-1 ???

Widzów 500.
AKADEMIA PIŁKARSKA II: Styba - Wróbel, Wojtaszek, Olesiński, Kopońka - P. Kucharczyk (Kłeczek), T. Kucharczyk, Biesiada, Gęsiorek (Winiarski) - Stanek (Hurko), Sochacki.

W I połowie goście kilka razy zaskoczyli zabierzowian groźnymi atakami, ale bramki strzelał miejscowy zespół. W 30. minucie Bartosz Sochacki kapitalnym uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza Tonianki. Niedługo przed przerwą Paweł Kucharczyk świetnym uderzeniem głową po "długim" rogu podwyższył na 2-0.

W drugiej połowie trener Jerzy Kowalik przeprowadził znakomitą zmianę wprowadzając Daniela Hurko, który wszedł za świetnie dysponowanego, lecz kontuzjowanego Piotra Stanka. Gra Akademii ożywiła się, Hurko znakomicie współpracował z Sochackim, co zaowocowało bramką na 3-0, uzyskaną fantastycznym uderzeniem z 35 metrów. Do końca meczu przeważali zabierzowianie, lecz w doliczonym czasie po stałym fragmencie gry Tonianka strzeliła honorowego gola.

Po tym meczu Akademia ma punkt straty do prowadzących w tabeli Węgrzc i gdyby nie walkower w meczu z Maszycanką II Maszyce, w którym hat-trickiem popisał się Hurko po trzech asystach Sochackiego, drużyna z Zabierzowa byłaby liderem. Po rundzie jesiennej królem strzelców C klasy (grupa II) jest Bartosz Sochacki, który na koncie ma 15 bramek.