Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków II)
Pół tuzina goli Błękitnych II z myślą o B klasie2012-04-02 08:12:00

Błękitni II Modlnica - Tonianka Tonie 6-0 (5-0)

4-0 Pyzioł 32
5-0 Pasternak 35
6-0 Podgajny 73
BŁĘKITNI II: Sułko – Garzeł (46 Zabiegaj), Kwaśniewski, Kuciel, Stebnicki (60 P. Grzybowski) – Klimczak (46 W. Grzybowski), M. Nawrot, Zegarmistrz, Pyzioł – Podgajny, Pasternak (46 P. Żurek).

Tak jak przed południem pecha miała pierwsza drużyna Błękitnych, kiedy rywalem okazała się rezerwa Garbarni oparta niemal wyłącznie na zawodnikach, którzy w mniejszym lub większym wymiarze czasowym grają w II lidze, tak pecha miała Tonianka, która musiała zagrać przeciwko rezerwom Błękitnych, grającym niemal w 100 procentach składem A-klasowym.

Zwycięzca znany był już przed meczem, jedynie nieznane były rozmiary wygranej. Po 30 minutach Błękitni prowadzili 4-0 i zebrani kibice marzyli o dwucyfrówce. Tak się nie stało, gdyż po pierwsze w drugiej połowie gospodarze zagrali co najwyżej na 50 procent swoich możliwości, po drugie zabrakło w kilku sytuacjach skuteczności, a po trzecie Tonianka, nie chcąc większego upokorzenia, zdecydowanie zaostrzyła grę. Poza mniejszymi lub większymi otarciami i stłuczeniami nic się nie stało zawodnikom gospodarzy.

Umiejętności czysto piłkarskie, organizacja gry czy przygotowanie fizyczne, wszystko to było po stronie gospodarzy. Prowadzenie objęli już w 3. minucie, kiedy dośrodkowanie najlepszego na boisku Podgajnego celnym strzałem głową wykończył Kuciel. Chwilę później niemal identyczne bramki zdobyli Pasternak i Nawrot, wykańczając kolejne doskonałe podania Podgajnego. Następnego gola zdobył Pyzioł bezpośrednio z rzutu wolnego, a najładniejszego Pasternak - pięknym strzałem w "długi" róg.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli grać spokojniej, a gracze Tonianki będąc bezradni, uciekali do ostrych fauli. Przewaga w utrzymywaniu się przy piłce była cały czas po stronie miejscowych, jednak mimo kilku niezłych okazji tylko raz udało się trafić piłką do siatki, a stało się to za sprawą Podgajnego, który do trzech asyst dołożył bramkę zdobytą bezpośrednio z rzutu wolnego.