Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > C klasa (Kraków I)

Northstar Miechów - Kapitol Racławice 3-1 (1-0)

2-1 Michał Ordys (wolny)
3-1 Mateusz Latos

Sędziował Radosław Brózda.
NORTHSTAR: Gortal, Winiarski, Korfel, Stempel (70 Rosa), Płoszaj (30 Sado), D. Latos, Szczepka (75 A. Toniarz), J. Toniarz (50 Filus), M. Latos, M. Ordys, Sokół.

Poprzednie trzy spotkania miechowianie przegrywali z Kapitolem, w sobotę przełamali tę złą passę. Dzięki zwycięstwu zostali liderem C klasy (gr. I).

Po pierwszym gwizdku arbitra obie drużyny rzuciły się do ataku. W 10. minucie sędzia Radosław Brózda odgwizdał rzut wolny za niesportowe słownictwo jednego z graczy Kapitolu. Piłkę na 25. metrze ustawił M. Ordys i pięknym strzałem w "okienko" dał prowadzenie swojej drużynie. "Kosynierzy" też mieli swoje okazje, najlepszą zmarnowali w 35. minucie. Prawie wszyscy sądzili, że sędzia odgwiżdże spalonego, ale gwizdek się nie rozgległ i najszybciej do piłki dobiegł napastnik Kapitolu. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się jednak Gortal, który do końca pierwszej połowy pozostał niepokonany.

Druga połowa zaczęła się od zmasowanej ofensywy drużyny gości. Po jednym z ataków byli bliscy strzelenia bramki, jednak piłka trafiła w słupek. Chwilę później Korfel sfaulował napastnika Kapitolu i sędzia wskazał na "wapno". Gortal wyczuł intencje strzelającego i był bliski obronienia karnego, ale jednak futbolówka wpadła do siatki.

Podrażniło to ambicję gospodarzy i raz po raz zaczęli szturmować bramkę "Kosynierów". Po jednej z akcji w okolicach pola karnego padł D. Latos i sędzia ogwizdał faul. Do piłki podszedł znów M. Ordys, strzelił, bramkarz ją odbił, a ze skuteczną dobitką pospieszył M. Latos. Był jednak na spalonym i gol nie został uznany. Co się odwlecze to nie uciecze... Z podobnego miejsca Northstar znów miał rzut wolny, z którego kapitan miechowian pięknym strzałem w "okienko" po raz drugi wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Northstarowi było mało. W 70. minucie prawą stroną pognał debiutujący w drużynie miechowskiej Sado, wpadł w pole karne, ale jego dośrodkowanie przeciął bramkarz. Odbił futbolówkę, doszedł do niej M. Latos i podwyższył na 3-1. Tym razem bramka została zdobyta prawidłowo. Kapitol już do końca meczu nie był w stanie zmienić wyniku.

Miechowianie zagrali ambitnie, mądrze, naprawdę miłą dla oka piłkę. Na słowa uznania zasłużył arbiter Radosław Brózda, który nie dał wejść sobie na głowę i pewnie podejmował decyzje. Udany debiut w drużynie Northstaru zaliczył pozyskany tego lata z Jaksy Jaksice Krzysztof Sado.

northstar-miechow.futbolowo.pl (major_XIII)