Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > B klasa (Wieliczka)
Juniorzy Górnika wygrali z seniorami (FILM)2012-02-28 08:10:00

W meczu kontrolnym rozegranym na boisku Nadwiślanu juniorzy starsi Górnika Wieliczka pokonali B-klasową drużynę seniorską Wieliczanki 5-2.

Wieliczanka Wieliczka (seniorzy) - Górnik Wieliczka (juniorzy starsi) 2-5 (2-2)

WIELICZANKA:
Grochal - Korzeniowski, Klimczyk (70 Mirus), K. Kłapa, M. Florek - Nowak (46 Fiedziukiewicz), Mirus (46 J. Kłapa), Ochoński (46 Rynduch), R. Florek, Kałuża (46 Janus), Ciupek (46 Żurek).
GÓRNIK: Kusion - Habuda (46 Panczyk), Kulma (46 Rajczyk), Bułat, Bilski (46 Górni) - Sowicki - Machna, Gabryś (46 Wyroba), Rudzik, Szot (46 Mazur) - Juras (46 Żak).

Młodzież z Wieliczki pokazała się z dobrej strony prezentując ciekawe akcje i aplikując doświadczonym graczom 5 bramek.

Pierwsza odsłona to równorzędna walka, cios za cios. Obustronne akcje przyniosły w pierwszej części gry 4 bramki i dały sprawiedliwy remis. Najpierw po dośrodkowaniu Szota i samobójczym trafieniu obrońcy Wieliczanki na prowadzenie wyszli zawodnicy Górnika. 8 minut później Kałuża ładnym strzałem wyrównał stan zawodów. Aktywny w tej części gry Szot trafił na 2-1 strzałem zza pola karnego, jednak Górnik cieszył się tym prowadzeniem tylko 2 minuty, gdyż szybko padła kolejna ładna bramka dla seniorów B-klasowca, a jej autorem był Ciupek.

Druga połowa to nawałnica ataków w wykonaniu ambitnych juniorów Górnika Wieliczka. Swoich szans w tym okresie nie wykorzystali Machna, Bułat, Mazur i Rudzik. Piłka znalazła miejsce w siatce dopiero za sprawą Bilskiego, który po dograniu Żaka nie dał szans Grochalowi strzelając w "długi" róg. W drugiej części gry Wieliczanka praktycznie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Kusiona. Górnik nie zamierzał jednak poprzestać na jednobramkowym prowadzeniu. Bilski zrewanżował się Żakowi i asystował przy jego bramce zdobytej głową. Ozdobą sobotniego meczu okazała się bramka Szota z 70. minuty. Piłkę w pole karne wrzucił Panczyk, tam Bilski odegrał piłkę do Szota, który potężnym strzałem ustalił wynik na 5-2.

Kolejny sparing zespołu Piotra Pasternaka w czwartek 1 marca o godz. 18.30 na boisku J&J w Skotnikach, przeciwnikiem juniorów starszych Górnika Wieliczka będzie zespół juniorów Puszczy Niepołomice.