Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Wieliczka)

Wieliczanka Wieliczka - Orzeł II Piaski Wielkie 5-0 (2-0)

3-0 Łukasz Pankiewicz 48
4-0 Maciej Nędza 70
5-0 Jacek Woźniak 90+3

WIELICZANKA: Ł. Windak - K. Mikrut, P. Klimczyk, M. Florek (60 J. Woźniak), P. Samborek - R. Florek, J. Ochoński (46 R. Rynduch), J.Kłapa, B. Nowak (60 M. Janus) - A. Ciupek (46 Ł. Pankiewicz), M. Nędza.

W sobotnie popołudnie Wieliczanka gościła drużynę Orła II Piaski Wielkie. Silnie wiejący wiatr od samego początku dawał się we znaki piłkarzom. Gra toczyła się w większości w środkowej strefie boiska.

W 30. minucie faulowany w polu karnym był zawodnik Wieliczanki, a pewnym wykonawcą jedenastki został Jarosław Kłapa. Chwilę potem pięknym, niespodziewanym strzałem popisał się aktywny w tym meczu Rafał Florek, lecz piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Kilka minut później po rzucie rożnym Maciej Nędza podwyższył wynik.

W 48. minucie wprowadzony po przerwie Łukasz Pankiewicz wykorzystał błąd obrony przeciwnika i strzałem z tzw. "czuba" uzyskał trzecią bramkę. Przy czwartym trafieniu sprytem w polu karnym popisał się znów Maciej Nędza i uderzeniem w "długi" róg pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry miała miejsce akcja meczu, którą ładnym strzałem wykończył Jacek Woźniak, ustalając wynik na 5-0.

Drużyna gości, oprócz jednej stuprocentowej sytuacji, sporadycznie przedostawała się pod pole karne Wieliczanki.