Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Wadowice II)
PP Wadowice: Sensacyjny triumf B-klasowca!!!2011-04-13 21:53:00

B-klasowy Relaks Wysoka został sensacyjnym triumfatorem Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Wadowice! W finale wygrał na swoim boisku z V-ligowym Sokołem Przytkowice 2-0.

W półfinale PP w Małopolsce Zachodniej Relaks zmierzy się z III-ligowym Przebojem Wolbrom (mistrz podokręgu Olkusz), a A-klasowa Soła Oświęcim (mistrz podokręgu Oświęcim) i V-ligowym zespołem MKS Trzebinia/Siersza (mistrz podokręgu Chrzanów.

PP Wadowice - finał:
Relaks Wysoka - Sokół Przytkowice 2-0
(1-0)
1-0 Sławomir Wiecheć 4
2-0 Jacek Koczur 58
RELAKS: Kubas - Maluty, Żak (Czuba), Sarapata, Fiołek, K. Koczur, Wiecheć, Stanek, Wróbel (Hyla), J. Koczur (Wilk), Pyrek. Trener: Paweł Wilk.
SOKÓŁ: Chrobak - Siemieński, Stokłosa, Zając, Pacułt (K. Żak), Rzeszótko, M. Żak, Stokłosa, Czara (Kolber), Smajek, Lelek. Trener: Roman Skowronek.

Relaks już w 4. minucie objął prowadzenie. Widząc wysuniętego do przodu rezerwowego bramkarza Sokoła Konrada Chrobaka (podstawowy bramkarz wszedł w trakcie gry i zagrał jako... napastnik) Sławomir Wiecheć precyzyjnym strzałem niemal z połowy boiska przelobował go.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna stworzyła wiele sytuacji bramkowych. Między słupkami Relaksu świetnie spisywał się Przemysław Kubas broniąc kilka trudnych strzałów. Gospodarzom sprzyjało również szczęście, gdy zespół Sokoła ostemplował słupek i poprzeczkę.

Po przerwie piłkarze z Przytkowic zaatakowali bardziej zdecydowanie, ale w 58. minucie nadziali się na kontrę. Krzysztof Koczur dośrodkował, a Jacek Koczur strzelił drugiego gola dla Wysokiej.

Relaks Wysoka, lider B klasy wadowickiej (gr. II), był sensacją rozgrywek pucharowych; w drodze do finału wyeliminował Skawę Wadowice (V liga), Wisłę Łączany (A klasa), Astrę Spytkowice (A klasa) i Iskrę Klecza Dolna (VI liga).