Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > B klasa (Wadowice I)
Błyskawicy Marcówka brakuje 180 minut do awansu (FOTO)2010-06-15 13:28:00

Jeszcze tylko dwóch zwycięskich meczów potrzebuje zespół Błyskawicy Marcówka, aby awansować do wyższej klasy. Obecnie zajmuje drugie miejsce w klasie B grupy wadowickiej (I) za Sosnowianką Stanisław Dolny, a ucieka przed drużynami z Juszczyna i Wysokiej.

Błyskawica Marcówka - Zaskawianka Zaskawie 7-0

Bramki: Jakub Pindel 2, Wojciech Suwada, Jacek Rak, Krzysztof Rak, Arkadiusz Nosal, Grzegorz Malina
Sędziowali: Szymon Putek - Dawid Pająk, Wiktor Kwarciak z Wadowic. Żółte kartki: Oskar Caputa i Tomasz Mamcarczyk. Widzów 100.
BŁYSKAWICA: Jacek Pindel - Tomasz Porębski, Marek Porębski, Jacek Rak, Grzegorz Malina, Wojciech Suwada, Jakub Pindel, Arkadiusz Nosal, Rafał Wróbel (55 Marcin Głuc), Krzysztof Rak (72 Wojciech Ogarek), Wojciech Kołodziej.
ZASKAWIANKA: Łukasz Ogiegło - Artur Szymonek, Grzegorz Piwowarczyk, Marcin Cholewa, Jakub Czuba, Maciej Koszeła, Oskar Caputa, Arkadiusz Szczurek, Roman Porzycki, Tomasz Mamcarczyk, Piotr Kwiatek.

Po niedzielnym, wysokim zwycięstwie 7-0 nad Zaskawianką z Zaskawia w Wadowicach piłkarze uczynili ogromny krok na drodze do sukcesu. Mecz rozegrano w południe w parnym, gorącym powietrzu, ale o dziwo nie przeszkadzało to obu drużynom w utrzymaniu przez całe spotkanie dużego tempa gry.  Lepiej w takich warunkach poradzili sobie piłkarze z Marcówki, którzy przez cały mecz dyktowali warunki gry. Goście poza dosłownie kilkoma sytuacjami nie stworzyli gospodarzom realnego zagrożenia bramki.

- Piłka jest sportem nieprzewidywalnym, ale zrobimy wszystko, żeby w ostatnich meczach nie zmarnować dorobku całego sezonu. A szanse są spore, bo bilans bezpośrednich spotkań z Juszczynem i Wysoką mamy korzystny – mówi Janusz Suwada, trener Marcówki.

Po meczu porażkę gości tak tłumaczył  trener Zaskawianki, Marek Czuba: - Nie było Zająca i Szymanka, no i nie grałem ja. W drugiej połowie opadliśmy z sił, a gdy Tomek Mamcarczyk nabawił się kontuzji, musieliśmy grać w dziesiątkę.

Z kolei trener Marcówki Janusz Suwada powiedział: - Mecz nie był ciężki, graliśmy płynnie, zwłaszcza w pierwszej połowie. To napawa optymizmem zwłaszcza, że nie grał z powodu kontuzji kolana bardzo dobry technicznie zawodnik środka pomocy Damian Wróbel (syn prezesa - przyp. red.). Mnie cieszy, że na wsi można coś dobrego zrobić. Wiadomo, że same dotacje z gminy nie wystarczą, dobrze że prezes Wróbel chce się z nami podzielić tym co ma.