Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > B klasa (Olkusz I)
PP Olkusz: 5 goli Przeboju w Miechowie (AKTUALIZACJA)2012-11-17 16:43:00

III-ligowy Przebój pewnie awansował do półfinału Pucharu Polski w Olkuskiem, wygrywając w Miechowie z A-klasową Pogonią 5-1. Kolejnym rywalem wolbromian będzie V-ligowa Przemsza Klucze.

Ćwierćfinały Pucharu Polski w Olkuskiem:

Pogoń Miechów (A) - Przebój Wolbrom (III) 1-5 (0-1)
0-1 Majcherczyk 21
0-2 Majcherczyk 50
0-3 Kiwacki 65
0-4 Kiwacki 70
1-4 Zieliński 73
1-5 Duda 77
Żółte kartki: R. Dudek - Mielec, Wdowik, Kiczyński, Gamrot.
POGOŃ: Siemieniecki - T. Piwowarski, Kijowski, R. Dudek, Zieliński, Wędzony (46 G. Dąbrowski), Owczarski (75 Król), Kozak, Pamuła, Lipowiecki, S. Dudziński.
PRZEBÓJ: Półtorak - Gamrot, Zgoda, Kiczyński, Wdowik, Wsół (70 Knap), Duda, Mielec, Jarosz (70 Kok), Majcherczyk, Kiwacki.

W I połowie mecz był wyrównany, choć to faworyci lepiej operowali piłką. Goście objęli prowadzenie po strzale Majcherczyka z ok. 30 metrów, piłka wpadła pod poprzeczkę nad wysuniętym do przodu bramkarzem. Miechowianie próbowali wyrównać, ale mieli kłopot z trafieniem w bramkę. Lipowiecki zza szesnastki, Kijowski głową po rzucie rożnym i Pamuła z półobrotu - wszyscy strzelali nad poprzeczką.

Po przerwie Wsół posłał długie podanie przed szesnastkę, a Majcherczyk znów trafił do siatki. Gospodarze uważali, że ze spalonego, ale sędzia gola uznał, co podcięło skrzydła zawodnikom Pogoni. Po kolejnym długim zagraniu Kiwacki uprzedził wychodzącego bramkarza i strzelił do "pustaka". Niebawem Kiwacki - po wrzutce Gamrota - celnie główkował z 5 metrów w przeciwległy róg. Identyczną akcją odpowiedzieli miechowianie, z kornera centrował Dudziński, a do bramki trafił Zieliński. Wynik został ustalony w 77. minucie. Zza pola karnego w poprzeczkę huknął Mielec, a piłkę dobił Duda, który w opinii miejscowych - stał na spalonym...

Przemsza Klucze - Spójnia Osiek 3-0 walkower
Goście nie przyjechali na mecz.

Trzy Buki Wierzchowisko (B) - Piliczanka Pilica (V) 2-5 (0-2)
2-5 Dudkiewicz 90 (karny)
Sędziował Piotr Król (Miechów). Żółte kartki: Stachowicz - Kazior, Stolarski.
PILICZANKA: Stolarski – Osmenda, Grabowski (46 Kowalczyk), Trólka, Kazior – M. Węglarz, Demarczyk (60 Broczkowski), K. Węglarz, Staśko – Dudkiewicz, Kardynał (Rybczyński).

Piliczanka prowadziła do przerwy 2-0 po golach Dudkiewicza. Najpierw dobił do pustej bramki piłkę odbitą przez bramkarza gospodarzy po strzale Staśki, a następnie skorzystał z precyzyjnego dośrodkowania Kardynała z rzutu rożnego.

W II połowie zapachniało sensacją, bo B-klasowcy wyrównali. Szykowany do zmiany Demarczyk zaskoczył golkipera Piliczanki samobójczym uderzeniem przy słupku, a niebawem za zagranie ręką gospodarze zdobyli gola z karnego.

Riposta V-ligowców była natychmiastowa. Po wrzutce Broczkowskiego Dudkiewicz skompletował hat-trick. Faworyci przypieczętowali wygraną w końcówce. Podanie K. Węglarza do Dudkiewicza przeciął Żaba pakując piłkę do własnej bramki. Wynik ustalił Dudkiewicz (czwarty gol!) z rzutu karnego podyktowanego za faul na Staśce.